Hogwarts Legacy je již v prodeji, můžete začít kouzlit
Akční hry MMO hry RPG hry

4Story – Česká MMORPG hra ve stylu WOW zdarma

Top 3 - 4Story
Napsal PAPAtripik

Hra 4Story se řadí k MMORPG. Tedy k velké multiplayerové online hře. Hra je zasazena do fantasy světa, který se jmenuje Iberia, a jsou zde role, které zastupují postavy. Tady proti sobě bojují v nekonečné válce dva národy. Valoriáni a Deriáni.

Jak možná dobře předpovídáte, začátek je ve znamení rozhodnutí, tedy vybírá rasu svého hrdiny. Na výběr jsou lidé, víly a kočkoidní humanoidi, kteří se jmenují Feline. Důležité je myslet na budoucí povolání vaší postavy, válečník, stínový běžec, kněz, zaklínač, lučištník, mág.

Každá rasa má svá negativa a také pozitiva, což v kombinaci s vhodným povoláním může dosahovat lepších výsledků. Je proto dobré nevybírat namátkově. Například takové Feline jsou válečníci, rádi mají souboje tváří v tvář, víly používají magii či k používání střelných zbraní.

Chci hrát zdarma online

Hodnocení 4Story:

Zdarma: Ano

Hratelnost: 

Příběh: 

Grafika: 

Zvuk: 

Celkové hodnocení: 

 

Co vás vlastně ve hře 4Story čeká?

Jako každá RPG hra, i 4Story má pro hráče mnoho questů, za něž hráč dostává cenné zkušenosti, předměty nebo peníze. Hra pak zajišťuje také zkušenostní body, které posunují hráče na novou úroveň. S tím roste i úroveň, stoupá hrdinova síla a také jeho dovednosti. Postava tím získává nové schopnosti, například čarovat mocnější kouzla nebo také mít silnější předměty.

Zabíjením příšer je možné také získávat zkušenosti a předměty. Z těchto příšer padají různé předměty, které můžete prodat, či je použít proti jiným hráčům. Pokud v boji vaše postava zemře, objeví se jako duše a kolem něj vše bude šedé. Nemůžete již plnit questy a taky nevidíte jiné hráče. Po zmrtvýchvstání se tělo musí dostávat k tělu padlého hrdinu a znovu jako duše do něj vejít.

V každé MMORPG je velmi důležitá interakce mezi jednotlivými hráči a ve hře 4Story to není žádnou výjimkou. Hráči si mohou vzájemně pomáhat, vzájemně obchodovat, bojovat nebo si jen tak popovídat ve fantasy světě. Hlavní část hry je boj, s ním se potkáváte téměř na každém kroku. Můžete vyzvat jiného hráče na duel, získávat slávu a pověst při otevřením PvP nebo také duelu. Můžete se také účastnit dobývání strategických území.

Nejlepší seskupení mají možnost bojovat o jeden ze čtyř zámků. A u dobývání zámků jsou zahájeny ty největší bitvy, tudíž je odměna lákavě vysoká. Vítěz zámek může využít po jeden týden jako klanový dům.

Závěrem k 4Story

Grafické zpracování titulu 4Story se podobá známější hře World of Warcraft. Z ní je převzato mnoho principů a prvků. Výjimečné je RSCS, tedy Real-time Strategic Command Systém, což znamená strategický řídicí systém, který existuje v reálném čase.

Umožňuje tak lehce zadávat příkazy větší skupině přímo v boji a také se chopit velitelské role. WoW není zdarma, na rozdíl od hry 4Story, která zdarma je. I zde však můžete používat reálné peníze a kupovat měsíční kameny, které můžete vyměnit za některé herní podměty.

Chci hrát zdarma online

4Story je díky své relativní jednoduchosti cíleno na mladší a nenáročné hráče. Hra je vhodní spíše pro ty, kteří s multiplayerovými tituly, spíše začínají a nechtějí za online hru zbytečně platit. Kouzelný fantasy svět je skvělá možnost jak pronikat do světa MMORPG her.

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

1 Komentář

  • Už ani zdaleka není tato hra tak dobrá jako byla dříve. Jenže vývojáři hru velmi zjednodušili aby se otevřela i mladším hráčům a tím se hra stala nehratelnou a komunikace v ní nesnesitelnou.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..