Hogwarts Legacy je již v prodeji, můžete začít kouzlit
Akční hry Free to Play hry MMO hry Nejlepší hry Závodní hry

Crossout recenze – Pořádná řezba vyzbrojených vozidel free to play

Crossout recenze - Pořádná řezba vyzbrojených vozitel free to play
Napsal PAPAtripik

Dnes si rozebereme MMO akční hru Crossout. Po odehrání 12 hodin, musím uznat, že jde skutečně o zábavnou, akční hru na kolečkách. MMO akční hra Crossout není žádná novinka, ale nedávno vyšla nová verze s mnoha vylepšeními, pod novým názvem Crossout 2.0.

Když se vydal Crossout, byl jsem jeden z prvních, hrajících hráčů, ale v té době, mě nějak hra nezaujala. Jakmile byl oznámený Crossout 2.0, neváhal jsem dát této hře ještě jednu šanci, navíc, když je FREE TO PLAY.

Výhody a nevýhody Crossout

Výhody:

 • Propracovaná tvorba vlastního auta
 • Zábavné a akční
 • Dobrá ovladatelnost
 • Destrukce
 • Obchodování
 • Grafika a zvuky
 • Free to Play (Zdarma)
 • Spousta hrajících lidí
 • Neustálé vylepšování hry ze strany vývojářů
 • Pro více platforem (PC, PS4, PS5, Xbox)

NEvýhody:

 • Občasné bugy
 • Pomalé vydělávání
 • Trochu pay to win, ale ne tak často

Hodnocení:
Platformy: PC, PS4, PS5, XBOX

Cena: Free to Play (ZDARMA)
Vydáno: 27. července 2017

Věk: 7+
Jazyky: RUS, ENG, DE, SP, FR, JP

Chci si zahrát Crossout ZDARMA

Co je Crossout?

Crossout, jak již bylo zmíněno, je FREE TO PLAY hra neboli dostupná zdarma všem a je od známého vývojáře Gaijin Entertainment, který stojí za velmi úspěšnými hrami, jako je War Thunder a Enlisted

V Crossout nasednete do vražedného vehiklu a začněte ničit vše, co se vám připlete do cesty. V této MMO akční hře, nejde až tak o ničení, ale spíše o tvorbě vašeho ničivého vozidla.

Crossout mi velmi připomíná velmi oblíbený film MAD MAX, kde jste podobně ničivá auta mohli vidět. Myslíš si, že postavíš takové vozidlo, které bude na serveru postrachem? Možná ano, proč to nezkusit, když je hra dostupná zdarma.

Stavění aut v Crossout

Stavění a modifikování ničivých monstrů, je za mě velmi propracované. Chceš na auto nasadit raketomet a pořádné obrnění? Nebo chceš být rychlým zabijákem, kterého nikdo nestihne zaměřit?

Tohle všechno Crossout nabízí. Nejsou zde skoro žádné limity, až na občasné trable špatné fyziky, ale od verze 1.0 se tohoto dost změnilo. Auto si můžete různě nabarvit a vyzbrojit a samozřejmě i vyzkoušet ve free aréně.

Aby bylo možné auto vylepšovat a vyzbrojovat nebo získávat nová auta, je zapotřebí hrát a sbírat body a předměty. Co se vám nebude hodit, můžete jednoduše s někým vyměnit nebo prodat. Stavění aut není nijak omezené…

Crossout - Tvorba vlastního ničivého auta

Crossout – Tvorba vlastního ničivého auta

Perfektní ničivý progres

Díky své kreaci, vytvoříte taková ničivá auta, které v boji bohužel dostanou řádně na prdel. V této hře skutečně zemře kdokoliv i ten nejlepší killer. Strašně mě v Crossout zaujalo, jakým způsobem se auta ničí.

Jakmile začnete pálit po nepříteli, uvidíte, jak mu z auta odlítává jeho pracně, přišroubované vybavení, až do doby, než padne. Můžeš se i náramně pobavit, když protivníkovi sestřelíš jeho zbraně a necháš ho bloudit po mapě mezi prolétávajícími kulky.

Crossout - Fantastická destrukce auta

Crossout – Fantastická destrukce auta

„Potrolíš“ své protihráče nebo necháš do sebe bušit?

Výběr správného vozidla, je klíčové. Najdeš zde různé herní styly, od vyzbrojenců, kteří mají pomalejší pohyb nebo rychlá komanda, které tě zlikvidují dříve, než se stačíš otočit.

Samozřejmě, vše si můžeš odzkoušet, než se plně rozhodneš, co ti nejvíce vyhovuje. Já osobně miluji rychlá auta, která přepadávají protivníka ze zálohy. Díky joysticku, který používám na PC, dokáži auto lépe ovládat a dostat tak protivníka do úzkých.

Chci si zahrát Crossout ZDARMA

Zvuky a grafika v Crossout 2.0 opravdu pokročila

Po vydání Crossout 2.0 jsem byl zvědavý, zda se grafické provedení vylepšilo díky Targem Engine 2.0. Ne, že by to bylo předtím otřesné, ale mám rád progres v grafickém zpracování. Naštěstí v nové verzi se jim povedlo grafiku značně vylepšit.

Skutečně hra vypadá lépe, byly změněny nějaké ikony a celkově hra je stabilnější, kdysi jsem míval problémy se stabilitou. Zvuky jsou dle mě dobře zpracovány a dokážou vtáhnout hráče do pořádné řezby.

Vypusť páru v Crossout

Jsi frustrovaný ze školy nebo z práce? Vypusť páru v Crossout, který je zcela zdarma. Buď kreativní a vytvoř si vlastní ničivé monstrum. Nejsou žádné limity, pouze limity v tvé kreativní tvorbě. Osobně jsem se u Crossout pořádně vyřádil a vypustil páru. Můj vztek se přenesl na mého soupeře, který to pořádně schytal, ale i já nebyl nikdy bez škrábance.

Pokud tě začnou dostávat do deprese protihráči nebo dokonce spoluhráči, můžeš si zahrát mise ovládané UI. Perfektní je také možnost, když se chcete přiučit ovládat svého zabijáka. Tvorbou aut, neskutečné řezby, propracovanými mapami a neustálým grindování nových předmětů to nekončí.

Aby se protihráči a jejich řidiči odlišovali, nabízí se až 9 frakcí, které svými nasbíranými body vylepšujete a odemykáte nové části, získáváte přístup k novým plánům, misím a úložnému prostoru, který je nezbytný.

Tím to nekončí, nasbírané předměty můžete různě modifikovat, rozebírat nebo dokonce prodávat, mezi další hráče. Ve hře Crossout se skutečně zabavíte na dlouhé hodiny.

Crossout mobilní verze

Skuteční milovníci Crossout mají nyní možnost si zahrát hru i na cestách a mimo svou konzoli nebo PC. Crossout je nyní i v mobilní verzi, kterou si můžete zahrát také zcela zdarma.

Crossout TIPY a TRIKY

U naší recenze nesmí nikdy chybět tipy a triky pro hráče. Protože si vždy hru otestuji, než vydám recenzi, mohu svým čtenářům nabídnout tipy a triky, které mi hraním došly nebo jsem čerpal od zkušenějších.

Samozřejmě, pokud máš své osobní tipy a triky, se kterými se chceš podělit, budu rád, když je napíšeš do komentářů pod článek. Já a mý čtenáři, budeme díky tobě lepšími hráči a možná i tvými spoluhráči.

 • Dokud žiješ, jsi stále ve hře – Musíš si uvědomit, jak je důležité přežít. Nemáš ve hře neomezeno životů. Jakmile ve hře zemřeš, čekáš na další kolo. Kdo přežije, může vyhrát bitvu. I když po tobě někdo vypálil celý zásobník, jsi stále ve hře, pokud žiješ. Při ústupu, se snaž jezdit různě a za překážky, aby tě soupeř komplikovaněji trefil. Ústupem se snaž dostat ke svým přátelům, pokud je to možné.
 • Uvažuj, na co pálíš – Jak jsem zmiňoval, destrukce auta je propracovaná. Pokud se rozhodne odzbrojit nepřítele, stačí pálit po jeho zbraních. Nebo jej chcete připravit o bradlici? Není problém, opět po ni palte. Obrněné vozidla je lepší napadnout ze zálohy a mířit tam, kde je nejméně chráněný.
 • Týmová práce – Týmová práce u týmové hry je nezbytná. Sleduj pohyb a shromažďování svých spojenců a naslouchej, co říkají nebo píší. Nemusíš se cítit jako pouhý pěšák, ale týmovou hrou můžete zvrátit celý boj.
 • Inspiruj se zkušenějšími – Sleduj vozidla ostatních hráčů, mnohé se tím naučíš. V boji poznáš, co může být slabina a co ba naopak, předností. Na základě těchto zkušeností a informací, si můžeš auto vyzbrojit lépe. Jsou i určité mapy, kde ne každý vehikl je vhodný.
 • Noob auta – Po prvním přihlášení do hry, nebudete mít toho moc na výběr, co na automobil namontovat. Vše si musíte hraním nasbírat a odemknout nebo si to rovnou koupit. Začátečnická auta, by měla mít ve výbavě vždy sud na palivo, auto zvedák v případě převrácení, radar či rádio pro delší viditelnost.

Chci si zahrát Crossout ZDARMA

Moje osobní zkušenosti s Crossout

Za sebe mohu po změnách Crossout hodnotit velmi kladně, i když mě tento typ her moc nebere. Přesto nabízí něco nového, ale hodně zábavného.

Hodně jsem se vyblbl při tvorbě auta. Jakožto fanoušek MAD MAXE, bylo příjemné se vžít do jeho kůže. Samozřejmě, každého bere něco jiného, ale vyzkoušet se má všechno, především, když je hra FREE TO PLAY. Mnoho her mě odrazovalo, než jsem si je skutečně sám zahrál.

Co říkají na hru samotní hráči?

Aby byla Crossout recenze kompletní, vyhledával jsem na steamu, co na hru říkají samotní hráči. Dle jejich recenzí si hra zřejmě nevede špatně a má svou fanouškovskou základnu, což je dobré, protože nemusíte hrát proti botům…. Samozřejmě mě zajímá i tvůj názor na hru, vyjádřit se můžeš dolu pod článek.

Crossout, zkušenosti hráčů

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..