Diablo IV předobjednávka legendy
Free to Play hry Nejlepší hry Strategické hry

Elvenar – Online fantasy budovatelská hra dostupná zdarma

Elvenar - Online fantasy budovatelská hra ZDARMA
Napsal PAPAtripik

Elvenar budovatelská hra, přichází s fantasy světem, kterou si můžete zahrát ZDARMA. Jde o jednu z nejoblíbenějších prohlížečových her, kterou si již dnes můžete zahrát na cestách, díky mobilnímu zařízení.

Elvenar fantasy hra přichází s budovatelskými prvky, ale také i s manažerskými. Protože jsem tento fantasy svět nějakou dobu hrál, chtěl bych vám nejen představit samotnou hru, ale také tipy a triky ke hře. Velice mi připomíná známý titul Forge of Empires.

Výhody a nevýhody Elvenar

Výhody:

 • Krásný fantasy svět
 • Budovatelská hra
 • Rasa elfů
 • Rozmanitost
 • Sezóna, výzvy a turnaje
 • 3D soubojový systém
 • Prohlížečová hra
 • Na hře se stále pracuje
 • Česká wiki ke hře
 • Free to Play (ZDARMA)

NEvýhody:

 • Fanty svět nemusí nadchnout každého
 • Osobně nemám, co vytknout

Hodnocení:
Platformy: PC, Mobil

Cena: Free to Play (ZDARMA)
Vydáno: 8. dubna 2015

Věk: 7+
Jazyky: Vše i CZ

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Co budete dělat v Elvenar fantasy hře?

Jelikož jde o budovatelskou hru, budete jistě stavět prosperující město, budete jednotlivé budovy vylepšovat, objevovat nové technologie, poznávat moudrost předků a samozřejmě budete vytvářet vojenské jednotky a bojovat.

Ve hře najdete dvě rasy a to elfy a lidi. Na vás je, koho si vyberete. Prozkoumávejte svět, který je plný záhad a fantasy stvoření. Získejte cenné suroviny, bádejte po nádherných místech a získávejte vítězství v bojích. Je na vás, zda se stanete mocným vládci.

Na výběr máte dvě rasy – Lidi a elfové

 • Elfové – Nejtradičnější rasou ve fantasy hře jsou vždy elfové, čerpající životní energii z magie a žijící v harmonii s přírodou, což se odráží ve výstavbách jejich měst. Mezi jejich obávané bojové jednotky patří šermíři, golemové, čarodějnice, lední duchové a samozřejmě lučištníci.
 • Lidé – Lidé jsou tradiční rasou téměř v každé hře. Nejenže jsou nám podobní, ale i výstavbu měst známe z dávných dob. Jejich předností a výhodou je záliba v mechanických strojích. Lidé mají ve svých řadách obávané sekerníky, kušníky, kerberose, kněze a v neposlední řadě paladiny.

Budovatelská hra Elvenar

Osobně mám rád prohlížečové hry s budovatelskými prvky, protože je mohu hrát kdekoliv a nemusím se spoléhat na své PC. Jelikož zbožňuji budovatelské hry, Elvenar mě na nějakou dobu vtáhl.

Mohl jsem stavě své město a rozhodovat se, kde co bude a co především vylepším jako první, atd… Aby bylo možné své jedinečné budovy vylepšovat, budete potřebovat suroviny, které získáte bojem, výzvami nebo z vlastních budov.

Podobných budovatelských her je dnes skutečně hodně (Forge of Empires), ale Elvenar mě nadchl svým fantasy světem, bohatou komunitou a svou hratelností.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Elvenar manufaktury

Všechny rasy mají stejné typy budovat, však v jiném vzhledu, které postupně stavíte a vylepšujete. Budete moc vybudovat obytné domy pro své lidi či elfy. Máte svou dílnu, které dodávají suroviny, potřebné k rozšiřování města a ke směnným obchodům.

Bezpochybně si budete moc vybudovat hlavní sídlo nebo jakýsi hrad. V neposlední řadě je budova „Manufaktura“.

Elvenar má i českou wiki

Většina her má složitější herní systém, proto je skvělé, když se nabízí herní wiki. Elvenar wiki disponuje i v českém jazyce a dozvíte se tam spoustu informací o budovách, rasách, jednotkách, soubojovém systému, mapách, atd…

Elvenar úkoly, sezóna a turnaje

Aby byla tato budovatelská hra co nejpestřejší, musí něčím hráčem zaujmout, ale také udržet, aby hru časem nesmazali. Každá sezóna nabízí mnoho týdenních a denních výzev, díky níž získáte mnoho cenný předmětů a surovin.

Aby toho nebylo náhodou málo, postupně se objevují různé turnaje, které nabízí nadupané výhry a různé výzvy. Dokončete celý milník a staňte se vítězi.

Elvenar tipy a triky

Budovatelské hry nemusíte vždy pochopit na začátku a většinou vyplýtváme drahocenný materiál nebo item v nepravou dobu. Níže nabízí pár tipů a triků k Elvenar, abyste měli začátek hry snazší a věděli jste, na co se zaměřit.

Pracujte na příběhových úkolech

Na začátku budete formou tutoriálu plnit příběhové mise, které rozhodně plňte i v pozdější fázi hry. Příběhové úkoly nabízí slušné množství materiálu, potřebné k vylepšování a budování.

Modernizuj budovy

Nejdůležitější součástí každé budovatelské hry je vylepšování a stavění budov. Než postoupíte do vyšší úrovně, rozhodně se snažte maximalizovat u budov své upgrady.

Vylepšujte rezidence a dílny

Zásoby a zlato jsou v Elvenar velmi důležité. Abyste získali, co nejvíce těchto zdrojů, budete muset postupně vylepšovat rezidence a dílny. Abyste těchto zdrojů získávali co nejvíce, protože požadavky se zvyšují na základě velikosti upgrade budov.

Používej často skauty

Elvenar má otevřený svět, plný ostatních hráčů, úkolů nepřátel, atd…. Na vás je tento svět prozkoumat. Jakmile získáte přístup ke skautům, nezapomínejte je hojně využívat. Díky nich můžete ve světě naleznout vzácné materiály a relikvie.

Buďte v kontaktu s ostatními hráči

Každá online hra se neobejde bez komunikace s ostatními hráči. Doporučuji spolupracovat s blízkými sousedy, aby se z nich náhodou nestali vaši nepřátelé, kteří jsou hned za rohem.

Dopřejte jim nějaké zdroje a pomozte jim s budováním jejich města. V neposlední řadě vyhledejte nějaký klan, který vám bude rovněž nápomocný.

Nezapomínej obchodovat

Jelikož produkujete různé suroviny a materiály, jejich množství časem nabobtná a vaše rezervoáry jejich množství neudrží. Proto musíte postupně určitou část prodávat nebo vyměňovat. Využívejte obchodníky k ukořistění různý materiálů a zbohatnutí.

Využívej instanty

Jakmile budete postupně dokončovat úkoly, získáte různé časové instanty. Tyto instanty zkracují dobu výstavby.

Rozhodně je nevyužívejte na začátku, kdy je výstavba a vylepšování budovat poměrně rychlé. Šetřete si je do pozdější fázi hry, kdy trvají upgrady několik hodin.

Využívejte mobilního zařízení

Budovatelské a prohlížečové hry online mám rád díky tomu, že mohu svůj postup značně urychlit. Elvenar si můžete zahrát i na mobilu, proto tuto možnost využívám, když jsem mimo domov.

Sice nedělám souboje v této době, ale zaměřuji se spíše na vylepšování budovat. Pokud mi doběhne výstavba, mohu díky mobilu spustit další upgrade.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Elvenar závěr

Dle mě jde o zajímavou budovatelskou hru s manažerskými prvky, kde se zaměřujete na výstavbu a vylepšování města. Prozkoumáváte svět, plný nepřátel a záhad. Fascinoval mě hlavně fantasy svět, který dle mě vypadá velmi dobře.

Podobných her vyšlo už nespočet, ale přesto se vždy nějakým způsobem od sebe liší. Elvenar mě na nějakou dobu zaujal, protože je ZDARMA a za zkoušku jsem nic nedal. Nelituji, protože mi občas vyplnila mezičas, před nějakou činností nebo jsem se sní zabavil na WC :D.

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..