Hogwarts Legacy je již v prodeji, můžete začít kouzlit
Akční hry Logické hry Strategické hry

Goodgame Empire – budovatelská prohlížečová hra

Goodgame Empire - budovatelská prohlížečová hra
Napsal PAPAtripik

Jestliže vám už přestaly bavit hry, které fungují přes populární Facebook, ale i tak chcete hrát nějakou tu budovatelskou strategii, a ještě nejlépe, aby se odehrávala ve středověku, tak je pro vás připraven Goodgame Empire.

Jde o online strategii, které se odehrává ve stylu Settlers, je také trošku šmrncnutá tahovými prvky Civilization, ale zároveň v ní nechybí také trošku z titulů Stronghold a Age od Empiers.

Nejnovější věc od německého studia Goodgame funguje jako online hra přibližně dva roky, tudíž není nijak překvapující, že má velké množství hráčů, kteří jsou v počtu až třiceti miliónů. Hra má také českou lokalizací se svým vlastním portálem.

Chci si zahrát tuto hru

Hodnocení Goodgame Empire:

Zdarma: Ano

Hratelnost: 

Příběh: 

Grafika: 

Zvuk: 

Celkové hodnocení: 

Goodgame Empire je ta pravá strategie

Goodgame Empire Na platformě Flash jsou nyní stále populárnější online strategie. Proto jí také můžete hrát prakticky na jakémkoliv internetovém prohlížeči a také na kterémkoliv zařízení, které jej podporuje, tudíž můžete hrát hru prakticky kdekoliv. Online titul Goodgame Empire dodává vyváženost mezi vyhlášenými tituly, které nabízejí pravé strategické hry.

Spoléhejte na ekonomické prvky, což je sklízení tří surovin, které sbíráte. Hra má také morálku, loajalitu, štěstí obyvatel, daně. S tím souvisí také drahokamy, zlato a je zde také tržní systém, které nabízí hrdiny, které si můžete najmout.

Stejně tak můžete vylepšovat útočné jednotky, budovy i celou vaši říši. Kromě toho, aby vaši poddaní byli spokojení, musíte modernizovat a zvětšovat svou armádu, opevňovat své panství, aby bylo odolné proti banditům. Můžete také drancovat i ostatní panství v okolí. Můžete uzavírat aliance mezi hráči, a můžete také obchodovat se surovinami.

Goodgame Empire onlinová hra pro začátečníky

Jestliže se neřadíte mezi herní pokročilé hráče, hra vás ze začátku trošku vodí za ruku. Jakmile si vše osvojíte ve hře Goodgame Empire, postupně přibývají úrovně a úkoly. Pořadí jejich plnění není zrovna zvoleno dobře, ale je určitě dobré, když se budete spoléhat na svůj budovatelský rozum.

Hra vám v šestém levelu nabídne 300 rubínů naprosto zdarma, jen ověříte svou emailovou adresu. Na začátku je moc nevyužijete a vyplatí se s nimi šetřit a zbytečně neutrácet za něco, co nutně nepotřebujete. Například takové pekařství vás vyjde sice na 1250 rubínů, ale snižuje spotřebu jídla až o 40%.

Chci si zahrát tuto hru

Závěrem k Goodgame Empire

Na lokalizovaném webu nechybí dobře zpracovaný průvodce hrou a funguje zde komunitní fórum, kde najdete radu na všechno a pokud chcete spoluhráče do aliance, určitě je dobré zde napsat. Goodgame Empire je komplexní a docela obtížná k osvojení některých automatismů. Ze začátku hůře stravitelné uspořádání nabídek a tlačítek také moc dobré není.

Hra však dává svým hráčům hodně a není to hra jen na pár hodin. Někomu zabere i několik dní, že se zcela hrou prokouše a osvojí si ji. Odměňováni jsou hráči, kteří mají velkou dávku komplexních strategických možností, což nenechá nikoho, kdo je stratég, klidným.

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..