Diablo IV předobjednávka legendy
Aktuality

Hogwarts Legacy – Co očekávat v kouzelnickém světě, který brzy vychází

Hogwarts Legacy – Co očekávat v kouzelnickém světě
Napsal PAPAtripik

Kouzelnický svět Harry Potter ztvárněný spisovatelkou J. K. Rowlingovou, si konečně po dlouhých letech zapaříme virtuálně, a to už přesně za měsíc. Podíváme se do proslulých Bradavic, kde strávíme většinu herního času.

I když se v Hogwarts Legacy nepřeneseme do doby, kdy bojuje proti zlu Harry, Ron a Hermiona. Ve hře se ocitneme na konci 19. století a zažijeme nové příběhové zážitky o které se postarali scénáristé ze studia Avalanche Software.

Jaké je oficiální datum spuštění Hogwarts Legacy?

Občas se vývojářům stává, že datum spuštění musí posunout. Dle všeho, v Hogwarts Legacy jde vše podle plánu a mohli bychom se jej dočkat již 10. února 2023 na PC, PS5 a Xbox series X/S.

Na starší konzole, jako je Xbox One a PS4 se Hogwarts Legacy dostane až 4. dubna 2023. Jako poslední vyjde Hogwarts Legacy na Switch a to 25. července 2023.

Na co se můžeme v Hogwarts Legacy těšit?

Především se v Hogwarts Legacy můžeme těšit na novou, příběhovou linku. Prozkoumáme, kdo je současným ředitelem, jakým zlům studenti musí čelit a budeme objevovat krásy Bradavic a okolí.

Nejenže zažijeme zcela novým příběh, který se hodně opírá o populárního Harryho Pottera, budeme prozkoumávat Bradavice, ale také budeme vařit lektvary, učit se novým kouzlům, bojovat proti nepřátelům a chodit na různé školní předměty. Zahrajeme si také legendární famfrpál?

Vývojáři slibují prvky craftingu a RPG. Na začátku si budete moc vytvořit vlastní postavu, dle své libosti. Budeme moc si upravovat barvu pleti, postavu, vlasy, a mnoho dalšího.

Herní svět v Hogwarts Legacy

Na co se upřímně těším nejvíce, je open-world, který by měl být naplněný dungeony, vedlejšími úkoly a akčními souboji. Cestování má být rychlejší, díky létajícím zvířatům a samozřejmě koštěti.

Prvky craftingu mohou být rovněž velmi zajímavé. Dle všeho, si budeme moc upravovat i svůj pokoj v Bradavicích.

Jsem velice zvědavý, jak bude otevřený svět naplněný a zda bude konečně Hogwarts Legacy pořádná zábava z kouzelnického světa Harryho Pottera nebo půjde o další nudnou adventuru.

Postupně budeme svého kouzelníka nebo kouzelnici vylepšovat a učit se novým kouzlům, kterých má být ve hře více než 30. Následná znalost kouzel bude zásadní při samotných soubojích, kde budeme muset útočit, ale i bránit se jednotlivým, soupeřovým kouzlům.

Hogwarts Legacy bude pouze singleplayer a o žádném multiplayeru se vůbec nemluví. Hra nebude v českém jazyce, ale věřím, že zrovna k této hře ji čeští fanoušci vytvoří. Hogwarts Legacy nabídne až 4 úrovně obtížnosti.

Hogwarts Legacy grafické zpracování

Dle dostupných záběru ze hry Hogwarts Legacy, by mělo jít o velmi dobře graficky zpracovanou hru. Na záběrech jdou vidět nádherné krajiny, odlesky předmětů a slunce.

Animace kouzel a soubojů vypadají poutavě. Hogwarts Legacy dle vše pojede na enginu Unreal Engine, ale nemyslím si, že půjde o poslední verzi 5. V době, kdy vyšel Unreal Engine 5, byla hra již ve vývoji, ale možná nás vývojáři překvapí.

Hogwarts Legacy bude dostupný na více platformách

Jelikož jde o velmi očekávající hru roku 2023, nesmí její spuštění chybět na různých platformách. Hogwarts Legacy si zahraji všichni, kteří nehrají na kazetkových konzolích. Má vyjít na PC, PS5, Xbox series X/S, PS4, Xbox One a na Switch.

Hogwarts Legacy v předprodeji

Oficiální datum spuštění kouzelnické hry Hogwarts Legacy je v nedohlednu, proto se nabízí v prodeji prodprodeje ve 4 verzích. Standardní edice disponuje pouze samotnou hrou, pak je tady digitální edice, edice Deluxe a nepochybně sběratelskou.

Osobně doporučuji i na základě mého zakoupení Hogwarts Legacy, edici Deluxe, která nabízí spoustu výhod pro nedočkavce, jako jsem já. Já se určitě velmi těším na tuto hru, snad nebudu zklamaný, ale dle všeho, sice konečně zahraji kouzelnický svět z Harryho Pottera dle svých představ.

Hogwarts Legacy Deluxe edice obsahuje:

 • Přístup do hry od 72 hodin dříve
 • Kosmetický balíček černé magie
 • Klobouk černé magie
 • Testrala (létající zvíře, cestovní prostředek)
 • Hippogriff (další létající, cestovní zvíře, které získáte jen v předobjednávce)

Hogwarts Legacy: PC systémové požadavky

MINIMÁLNÍ:

  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-8400 OR AMD Ryzen 5 2600
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1070 or AMD RX Vega 56
  • DirectX: Verze 12
  • Připojení: Není potřeba
  • Pevný disk: 85 GB volného místa

DOPORUČENÉ:

  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i7-8700 OR AMD Ryzen 5 3600
  • Paměť: 16 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce 1080 Ti or AMD RX 5700 XT
  • DirectX: Verze 12
  • Připojení: Není potřeba
  • Pevný disk: 85 GB volného místa (nejlépe SSD)

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..