Hogwarts Legacy je již v prodeji, můžete začít kouzlit
Akční hry Free to Play hry MMO hry Nejlepší hry

Left to Survive recenze a tipy: FPS zombie hra zdarma

Left to Survive recenze a tipy: FPS zombie hra
Napsal PAPAtripik

Apokalyptickým zombie řezbám sice došel téměř dech, ale stále se najdou skvělé zombie hry, které stojí si za to zahrát. Jednou z takových zombie her je Left to Survive, která je navíc dostupná zdarma.

Zombie hra Left to Survive je tahová FPS řezba. Půjdou proti vám hordy zombie, které musíte vyřídit, abyste získali za mise peníze a XP, které následně využijete na vylepšení postav nebo své základny.

Výhody a nevýhody Left to Survive

Výhody:

 • Arcade FPS zombie hra
 • Krásná grafika
 • Dobré ovládání
 • PvP i PvE
 • Budování základny
 • Rychlé akce
 • Žádné prodlevy
 • Grind
 • Free to Play (ZDARMA)

NEvýhody:

 • Krátké PvE kampaně
 • Slabá úroveň
 • Reklamy
 • Energie ke hraní

Hodnocení:
Platformy: PC, Android

Cena: Free to Play (ZDARMA)
Vydáno: 2020

Věk: 18+
Jazyky: EN, NE, ITA, RUS, atd..

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Spuštění hry Left to Survive

Left to Survive je free to play zombie hra neboli je dostupná zdarma, avšak pokud se nechcete otravovat grinděním a expením, můžete si toho hodně koupit za reálné peníze, avšak se připravíte o zábavu.

Než FPS zombie hru spustíte, budete vhození, do jakého si kola štěstí, kde si vyberete svou první zbraň. Po nainstalování na PC či na mobil a následném spuštění, si zahrajete mise, kde budete samozřejmě grindit XP, zbraně, materiál apod.

Vylepšování a nákup vybavení

Dnes je u her zásadní grind, otevírání beden, apod… V Left to Survive se můžete pustit buď do PvE v misích nebo do PvP, kde poměříte síly s ostatními hráči. Ze začátku není dobré hrát PvP, jelikož máte základní výbavu.

Postupně dokončujte mise, kde se na vás budou hrnout hordy zombie, které musíte samozřejmě zlikvidovat. Arsenál je postupem hry poměrně pestrý (útočné pušky, kulomety, brokovnice, odstřelovací pušky a vrtulníky). Ve své vybavení máte od začátku lékárničku, zbraň, granáty a mačetu, pro boj z blízka.

Vše se odehrává z pohledu třetí osoby, ale chodit volně nebudete moci. Jde, o jakýsi tahový systém, který vás dovede na určité místo, ze které následně pálíte na hordy zombie. Jelikož jde o arcadu, je automatickým pohyb očekávaný a později jsem si zvykl. Usnadňuje to hraní.

Zombie hra Left to Survive nabízí grind a rozmanitost

Získávání peněz, XP, materiálů, zbraní, apod je samozřejmostí, ale Left to Survive nabízí toho mnohem více. Nejdříve začínáte misemi v kampaních, které nejsou nijak moc dlouhé, abyste získali vše potřebné, pro vylepšování postav, ale i své základny.

Přesně tak budete, vylepšovat a rozšiřovat svou základu, díky níž získáte přístup do režimu PvP, Base Radi, atd… Ve své základně budete moc těžit z různých bonusů.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Left to Survive – Grafika, zvuky a hratelnost

Left to Survive má skutečně krásnou grafiku, zejména na mobilu. Přesně tak, zombie hru si můžete zahrát na PC a jakmile se od PC vzdálíte, můžete následně postupovat na mobilu, kdekoliv je internet.

Osobně mám rád, když si mohu hru zahrát na cestách. Left to Survive se velmi dobře ovládá jak na PC pomocí klávesnice a myši, tak i na mobilních zařízeních.

Zvuk není špatný, ale znám i lepší zvukové efekty. Přesto beru fakt, že jde o kvalitní zombie FPS hru, která je dostupná zdarma. Akce jsou rychlé a nedochází k žádným zbytečným prodlevám.

Left to Survive ukázka ze zombie hry

Na hordy zombie nebudete sami

Jelikož došlo k apokalypse, mnoho přeživších nezbylo a každý se nám bude hodit. Proto v průběhu hry budete tyto přeživší potkávat a najímat do své armády, aby vám pomohli dokonči například mise nebo chránit základnu.

Každá z těchto postav má unikátní schopnosti a zbraňový arzenál, proto je možné ve hře i taktizovat.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Ano i v Left to Survive je energie

Jak je zvykem u her na PC, které lze hrát i na mobilu, jsou energie, které brzdí váš rychlý progres. Ze začátku získáte spousty energie zdarma, díky níž můžete hrát hru dlouho, ale postupem času ji nebude tolik.

Postupně se časem doplňuje a vy tak můžete dále plnit mise. Já osobně tento brzdící systém nesnáším, jelikož nutí hráče utrácet reálné peníze. Naštěstí v Left to Survive vás energie nebrzdí moc.

Jak hrát Left to Survive – Tipy a triky

Nezapomínejte vylepšovat 

V této zombie hře je spousta možností, kde utratit peníze a XP. Musíte vylepšovat svou postavu, zbraně a základu. Rozhodně doporučuji se zaměřovat na vylepšování vzácnějších zbraní, díky niž může být DMG značně vyšší.

Využívejte správné zbraně

U každé hry, bychom měli přemýšlet. Pokud na nás jde horda zombie a stálo by nás to mnoho nábojů, pak raději hodím granát. Pokud na mě běží rychlé zombie, raději ušetřím náboje a useknu mu palici mačetou. Různí přeživší, mají různé schopnosti a zbraně. Například brokovnice je velmi účinná.

HeadShot

Ne vždy vás musí do konce mise vyjít náboje, záleží, jak svou municí plýtváte. Nejúčinnější jsou zásahy do hlavy. U větších zombie, musíte vyhledat zranitelnější části těla, které jsou většinou zvýrazněné například svíticí barvou.

PvP režim

Do PvP režimu se moc nehrňte, pokud jste neušli značnou část cesty a příběhu hry. Postavu a zbraně potřebujete nejdříve vylepšit, abyste byli boje schopní. Když nemáte šanci proti jiným hráčům, může být hra spíše frustrující než zábavná.

Všímejte si výbušných předmětů

Munice v každé zombie hře je nesmírně důležitý prostředek k jejich zničení, jakmile vám dojde, máte pouze svou mačetu, se kterou si v pozdější fázi hry moc nevystačíte. Na mapách se objevují předměte, jako například červené sudy, které když trefíte, způsobí explozi, která může zlikvidovat velké množství nepřátel a ušetřit tak značnou část munice.

Opakujte mise

Někdy se dostanete do fáze, kde nejste schopni projít dále. Opakujte mise, které jste již prošli úspěšně. Opakováním misí získáte XP, peníze a materiály, které vám pomohou s vylepšením postavy a zbraní. Následně se stanete silnějšími.

Sbírejte PvP tokeny

PvP režimem můžete získat vzácné tokeny, které můžete následně utratit za vzácný materiál či předmět.

Zaměřte se na dobu nabíjení

PvE zažijete hordy zombie, které vás budou chtít pokousat. Doporučuji v začátku upgradovat na zbrani dobu nabíjení, která je zásadní zejména u brokovnice. Dále bych se zaměřil na rychlost střelby. Jako naposledy bych vylepšovat „Critic damage“.

Tip do PvP

PvP režim se zkušenějšími hráči může být obtížný. Proto doporučuji se samozřejmě schovávat za kryty a často spíše mířit a střílet MEZI soupeřovy kryty, protože většina z nich se bude jistě přesouvat a v této oblasti jsou nejzranitelnější. PvP doporučuji hrát na PC s klávesnici a myší, jelikož budete přesnější a bude snadnější a rychlejší zasáhnout hlavu, která je nejzranitelnější.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

PC Systémové požadavky

MINIMÁLNÍ:

  • OS: Windows 7 / 8 / 10 /
  • Procesor: Core i3-530 / AMD Athlon II X3 415e
  • Paměť: 4 GB RAM
  • Grafická karta: GeForce 250 GTS / Radeon HD 4850
  • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
  • Pevný disk: 8 GB volného místa

DOPORUČENÉ:

  • OS: Windows 10
  • Procesor: Core i5 3470 / AMD Athlon 240G
  • Paměť: 6 GB RAM
  • Grafická karta: GeForce 1050 Ti / Radeon R9 380
  • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
  • Pevný disk: 8 GB volného místa
  • Zvuková karta: ano

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..