Hogwarts Legacy je již v prodeji, můžete začít kouzlit
Aktuality

Pokémon album – Vybíráme, ale i vyrábíme pokémon album na karty

Jak vybírat pokémon album?
Napsal PAPAtripik

Pokud si své sbírky s pokémon karty vážíme a ceníme, nesmí v naší sběratelské sbírce chybět pokémon album. Sběratelské karty nemají v sobě slovo „sběratelské“ náhodou.

Jak jistě víte, některé pokémon karty či jiné sběratelské karty, mají skutečně vysokou hodnotu, navíc je sebou taháme na turnaje či jen na ukázku. Abychom je ochránili před porušením, musíme je mít umístěné v nějakém obalu, jako jsou pokémon alba.

Pokémon albu nebo jiná forma ochrany?

Mnohokrát jsem viděl sběratelské karty umístěné v nějaké plechové krabičce, což rozhodně nedoporučuji. Na sběratelské karty často saháme, předáváme, ukazujeme, apod.. Už pouhým sáhnutím, můžete sběratelskou kartu znehodnotit.

Ruce můžete mít zpocené, mastné, špinavé atd.., což následně postupně kartu znehodnocuje. To nemluvím o tom, jak je touto manipulací můžeme ohnout nebo poškodit rohy sběratelské pokémon karty.

Pokémon album nabízí možnost, jak nejvíce ochránit karty. Celé pokémon album je většinou z pevného obalu a uvnitř jsou několika řadové fólie s kapsičky, pro pokémon karty.

Pokémon album Lost Origin: Ultra Pro 9

Pokémon album Lost Origin: Ultra Pro 9

Ukaž mi album

Pokémon album Silver Tempest: Mini

Pokémon album Silver Tempest: Mini

Ukaž mi album

Pokémon album Ultra PRO album Pikachu

Pokémon album Pikachu Ultra PRO album

Ukaž mi album

Ultra PRO Elite Series: Arceus 9 album se zipem

Ultra PRO Elite Series: Arceus 9 album se zipem

Ukaž mi album

Ultra PRO Gallery Series: Enchanted Glade 2

Ultra PRO Gallery Series: Enchanted Glade 2

Ukaž mi album

Pokémon album Ultra PRO Lucario 4

Pokémon album Ultra PRO Lucario 4

Ukaž mi album

Po otevření pokémon alba, nebudete tak muset sahat přímo na sběratelské karty, abyste si je prohlédl nebo je ukázali. Tímto způsobem, značně prodloužíte životnost svých sběratelských karet.

Pokud vám jde o peněžitou hodnotu, jistě víte, že karty nabírají na hodnotě až postupem času. Proto je nesmírně důležité, své sběratelské karty, chránit před poškozením či jiným znehodnocením.

Jaké se nabízí velikosti alba pro pokémon karty?

Album na pokémon karty vybírejte s rozvahou, protože je to věc, kterou často nemusíte měnit, jelikož toho vydrží hodně.

Většinou záleží na sběrateli, jakou velikost alba vyžaduje. Nejenže máme možnost si vybral album na pokémon karty různých velikostí, ale samozřejmě i vzhledů. Nejčastěji můžeme vidět pokémon alba s motivy jednotlivých edic.

Pokémon album A4

Album na pokémony A4 je zřejmě nejžádanější verze, protože perfektně zapadne do školního batohu a nabízí dostatečnou velikost pro pokémon sběratelské karty. Většinou je uvnitř 10 foliových stránek s kapsičky.

Pokémon album A4 pojme v základu až 180 karet. Samozřejmě kapacitu můžeme dále rozšířit s dokoupením dalších foliových stránek.

Pokémon album A5

Album na pokémony A5 je vhodný pro ty, kterým postačí malá velikost či obsah karet. Nejvíce se pokémon alba A5 využívají u nejvzácnějších karet, abychom je oddělili od těch méně vzácnějších.

Osobně mám rád tuto velikost, protože mám asi 40 vzácných pokémon sběratelských karet a vyhovuje mi menší velikost obalu. A5 můžeme přirovnat k velikost malého školního sešitu. Pokémon album A5 pojme až 80 karet.

Obaly na pokémon karty

V nabídce jsou i obaly na jednotlivé pokémon, karty s nějakým motivem vybraného pokémona. Takové obaly bych kupoval pouze výjimečně. Například, bych jej dal ke kartě, kterou prodávám, vyměňuji nebo daruji, aby byla při předávání a převozu v bezpečí. Dlouhodobě bych v nich své hodnocené pokémon karty neuchovával, ale rozhodně je to lepší než nic.

Různé velikosti a vzhledy

Samozřejmě se nabízí i mnohem větší pokémon alba, ale to je vhodné pro opravdu velké sběratele, kteří mají pokémon karet stovky. Bohužel, ne všechno je dostupné u nás, to co vidíme v zahraničí a musíme se spokojit s tuzemskou nabídkou. Avšak si nemyslím, že by si nikdo nevybral. Výše můžete vidět ty nejprodávanější.

Setkat se můžete i s jednobarevným pokémon albem, které vypadá obyčejně, ale přitom luxusně. Já však vždy volil u sebe a syny, motiv nějakého pokémona.

Kde sehnat pokémon karty?

Mnozí si řeknou, že postačí nákup pokémon kartiček u Vietnamců. Tohle je obrovská chyba. Pokud je kupujete nějakému zkušenému sběrateli, rozhodně mu radost neuděláte. Takovéto pokémon kartičky nejsou ty vzácně a snadno odhalitelné.

Kde sehnat pokémon karty, abychom případně v budoucnu těžili z její narůstající hodnoty? Samozřejmě pouze z osvědčených sběratelských obchodů. Já osobně kupuji sběratelské a pokémon karty v Najada Games nebo Tlama Games. Oblíbil jsem si je kvůli jejich široké nabídce, kvalitě a rychlosti. Často u nich také nakupuji ke kartám deskové hry.

Jak vyrobit pokémon album?

Záleží, jak vášnivý sběratel potřebuje album. Vyrobit si pokémon album můžete velmi levné, ale myslím si, že je to naprosto zbytečné, protože nejlevnější originální pokémon album vyjde od 200 Kč do 1 000 Kč.

Pokud chcete ušetřit každou tu kačku, pak si přečtěte mám níže uvedená doporučení, jak vyrobit pokémon album.

Obaly a krabičky

Z první možností, jak ušetřit, je nákupem obalů na pokémon karty. Pokémon obaly vyjdou od 49 Kč do 179 Kč a uvnitř jich je 65.

Sice mají na sobě krásný motiv, ale jsou většinou neprůhledné (NE VŽDY!), což nás nutí s kartou více manipulovat, abychom se na ní vůbec podívali. V případě nutnosti, si doma najděte nějakou krabičku, do které karty uložíte, před vnějším nebezpečí.

Výroba vlastní průhledné fólie na pokémon karty

Znáte kancelářské složky? Ne? Určitě ano, protože mnozí z nás si do něj ukládali nebo ukládají vysvědčení. Jde o průhledný obal s kroužky po stranách. Pokud si do složky naskládáte jednotlivé pokémon karty a načrtnete okraje, můžete je poté sešít a vyrobit si tak jednoduché a ultra levné pokémon albu. Podívejte se níže, jak takové pokémon album vyrobit.

Jak vyrobit pokémon album - Výroba z kancelářských folií

Hokejové album

Proč vymýšlet a vyrábět něco, co už existuje? Výše zmíněný postup je docela pracný a může dojít při šití k protrhnutí.

Já, když potřebuji foliové stránky do pokémon alba, hledám je u hokejových prodejcích kartiček, kteří mají ve svém sortimentu, jak nějaká alba (samozřejmě ne pokémon album), ale především okénkové folie stránek, kde se mé pokémon karty vlezou. Mnohdy jsem na tyto třídicí stránky narazil i v několika papírnictvích.

Další tipy na výrobu pokémon alba či ochranného obalu

Raději to zopakuji, pokud to myslíte se sběratelskými kartami vážně, investice do kvalitního a originálního pokémon alba je úplně minimální.

Nejlevnější vyjde na 200 Kč. Přesto chápu, ne každý má peníze nazbyt a většinou jsou sběratelé děti, níže uvádím pár videí, kde se zabývají ochranou vašich pokémon kartiček….

Pokud znáte levnější a efektivnější způsoby, jak vyrobit pokémon album, budu rád, když svůj postup i názor napíšete do komentářů pod tento článek.

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..