Hogwarts Legacy je již v prodeji, můžete začít kouzlit
Aktuality Tipy a triky k hrám

Tipy a triky, jak lépe hrát Rocket League (1z2)

Rocket League - Tipy a triky (1z2)
Napsal PAPAtripik

Už to asi bude 3 rokem, co hraji hodinku aspoň 4x týdně auto fotbálek v Rocket League. Protože jsem za tu dobu již nasbíral mnoho zkušeností, chtěl bych se s vámi podělit o nejdůležitější tipy a triky k Rocket League.

Pokud hru neznáte, pak vám doporučuji si ji osahat sami, protože je dostupná Free to PLAY na herní platformě EPIC GAMES. Zahrajete si fotbal v různých arénách, proti ostatním hráčům. Nebudete však do balónu kopat nohama, ale svou „nadupanou károu“.

Jakmile jsem dokončoval tento článek s tipy k Rocket League, uvědomil jsem si, že je neuvěřitelně dlouhý, proto jsem jej rozdělil na dvě části. Budu vytvářet i video s tipy, které najdete na mém youtube kanále. Pokud začínáte Rocket League hrát, věřím, že vám níže uvedené tipy a triky pomohou vyhrát více zápasů, zlepšit svůj sklil a postupovat v lize výše.

PC hráčům, doporučuji hrát na ovladači

Preferuji hraní her na PC (hraji i na konzolích), protože na něm hraji od svého dětství a lépe se mi na něm hraje většina mých oblíbených her (strategie, budovatelské hry, střílečky). Rocket League jsem začal hrát, když ještě auto-fotbal nebyl Free to PLAY, ale byl placený a vyšel mě na cca 500 Kč.

Nejdříve jsem začínal hrát na klávesnici (cca 1 rok), ale postupem času jsem si říkal, zda nebude lepší hrát na joysticku, zrovna tento titul. Asi vám nemusím podrobně vysvětlovat proč. Auta a sportovní hry, se nejlépe ovládají páčkami než šipkami na klávesnici. Tak jako je lepší hrát střílečky s myší.

Vytáhl jsem starý ovladač z XBOX 360 (hraji na něm doteď, nejvíce mi vyhovuje), koupil zařízení, abych jej mohl propojit s PC a začal jsem se učit hrát Rocket League od znovu, kvůli joysticku.

Nebudu tento tip zbytečně protahovat, ale jakmile jsem si zvykl, byl jsem minimálně o 50% lepší a přesnější. Mnohem lépe se mi začalo létat, a hlavně vybírat některé balóny, kvůli mikro pohybům plynu a páček. Hra mě začala více bavit a drží mě doteď, což je u mě nezvyklé, aby mě udržela hra déle jak jeden rok.

Rocket League nastavení ovladače

Nastavení ovládaní (Ovladače)

Jakmile máte joystick, je vhodné si jej dle svých požadavků upravit v nastavení. Výše můžete vidět moje nastavení ovladače, které mě vyhovuje nejvíce.

Pokud vám toto nastavení nebude vyhovovat, doporučuji se podívat na nějaká videa, kde se probírají různá nastavení. Avšak, přijít na to pravé ořechové, musíte sami. Každý preferuje něco jiného.

Rocket League nastavení kamery

Nastavení kamery

Správné nastavení kamery, je základem úspěchu. Kdybyste měli omezený výhled v autě, asi by se vám dobře nejezdilo. To nemluvím o bezpečnosti, což nás v Rocket League nemusí trápit.

Opět jde o to, najít to nejlepší nastavení pro sebe. Výše opět můžete vidět moje nastavení kamery. Můžete jej okopírovat a vyzkoušet, zda vám vyhovuje. Pozor, nestačí nastavení testovat 1-2 hry.

Odehrajte s novým nastavení kamery a ovladače minimálně 5 zápasů. Nejdříve otestujte nastavení ovladače a až potom kamery. Nebo naopak. Nedoporučuji testovat obojí vzájemně.

Naučte se základy (doporučené tréninky)

Abyste byli konkurenceschopní, musíte mít nějaký ten sklil. Rocket League je především o skillu, žádné nové autíčko ani upgrade z vás neudělá lepší autofotbalisty.

Protože v Rocket League nejsou žádné kampaně, ani příběh, kde byste si mohli osahat hru, nabízí možnosti tréninku. Máte možnost základního tréninku, ale také tréninky, které vytvořili ostřílení hráči či významné týmy.

Pokud se chcete výrazně zlepšit a rychleji, než samotným hraním zápasů, pak je zapotřebí využívat CUSTOM tréninky od jiných hráčů.

Níže můžete naleznou kódy k tréninkům, které zadáte ve hře do kolonky, dle obrázku níže (Play ► Training ► Custom ►Enter CODE). Jde o tréninky, které doporučují i ti nejlepší.

Trénink střelby:

 • EC70-54C0-9928-E6BC (Beginner Striker)
 • 6EB1-79B2-33B8-681C (Ground Shots)
 • D5C5-B6BD-F7D4-45EA (Rookie Striker)

Trénink létání:

 • 1E1C-CFD2-B115-FF03 (Rookie Striker)
 • Panic’s Air Race: Beach (Workshop steam)
 • 7918-5D21-4A11-1C19 (Rookie Striker)

Bránění a chytání:

 • 6DBC-B128-F1EA-43EE
 • 5CB2-6D82-1B54-47B7
 • 9BF4-A221-74AA-7A1F

Ovládaní:

 • A3E1-92C2-8757-4195
 • 0660-8923-4A02-5657
 • CAFC-FB3E-3C0F-B8F1

Chcete mít svaly? Musíte začít cvičit. Chcete být vzdělaní? Pak musíte chodit do školy. Chcete být lepšími hráči v Rocket League? Musíte trénovat…. Pokud máte tipy na lepší tréninky, napište je do komentáře pod článkem.

Rocket League vložení kódu pro trénink

Rocket League vložení kódu pro trénink

Správně se pohybujte v aréně a hledejte nejlepší pozice

Uvědomte si, že jde o týmovou hru, pokud zrovna nehrajete 1v1. Proč jezdit do rohu, když o balón zrovna bojuje váš spoluhráč a odkrýt tak svou bránu?

Nebo například, proč jezdit do útočného rohu, kde opět bojuje spoluhráč o balón a bude jej chtít nahrát před bránu (Z rohu se dávají minimálně góly)? Když mu pojedete na pomoc ve 2v2, dostanete se do situace, kdy dáváte značný prostor soupeři na protiútok, když se špatně odrazí balón směrem k vaší bráně.

Navíc, když budete oba v rohu a podaří se vám nahrát před soupeřovu bránu, kdo bude dorážet do branky, když jste obava v rohu? Nikdo…. Bude lepší nechat spoluhráče samotného bojovat v rohu a vyčkávat na nahrávku nebo odražený balón, někde v místech, kde je soupeřova brána a střed hřiště.

No a co, že souboj prohraje, další třeba pro změnu vyhraje (trpělivost přináší ovoce). Když nedostanete gól, nikdy přeci nemůžete prohrát.

Podobných momentů je mnohem více, ale když budete předvídat situace a odrazy, budete postupně nacházet lepší pozice, kde číhat. Jak byste se měli pohybovat po mapě, vysvětluje níže uvedené video.

Každý balón nemusíte vybrat – Spolupracujte

Předchozí tip navazuje rovnou i na tento. Uvědomte si, pokud nehrajete 1v1, že nejste ve hře sami. Nesnažte se závodit se spoluhráčem, kdo se dříve trefí do balónu, ale spíše s ním spolupracujte.

Pokud nespolupracujete, navzájem si berete balóny, srážíte se a následně přichází frustrace a nadávky. Vidíte, že jede spoluhráč pro balón? Nebo má lepší pozici jak vy? Nelezte mu do cesty a nijak ho neomezujte. Každý balón skutečně trefit nemusíte, ani pokaždé nemáte nejlepší pozici.

Používejte ruční brzdu

Pro začátečníka, může být obtížně využívat všechny prvky hry. Musíte správně ovládat auto, sbírat boosty, bránit, najíždět si, střílet, předvídat, atd… Je toho opravdu hodně. Mnohdy zapomínáme na úplné základy, když je toho na nás moc.

Jedním z takových tlačítek je ruční brzda. Za nádherný drift sice nezískáte body ani góly, ale dokážete se díky nim rychleji pohybovat.

Když zatáčíte bez ruční brzdy, děláte poměrně velké obloučky, které se sice mnohdy hodí, ale někdy potřebujete rychleji auto vytočit. Díky používání ruční brzdy, tyto obloučky značně zkrátíte.

Naučit se přepínat ve správnou chvíli pohled

Dalším opomíjeným prvkem u začátečníků, je přepínání pohledu. Protože hraji na joysticku, mám přepínání pohledu na tlačítku „Y“.

Když jej zmáčknu jednou, zaměří se pohled mé kamery pouze na balón (takto budete hrát nejčastěji). Když jej zmáčknu podruhé, odpoutá se pohled kamery od balónu a budete se dívat pouze před své auto.

Změny pohledy často využívejte, abyste měli větší přehled na stadionu. Jedete pro boost, přepněte kameru, ať se díváte pouze před sebe. Chcete pálit na bránu, připněte kameru na balón, atd…. Postupem času pochopíte, kde a kdy je vhodné kameru přepínat.

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..