Diablo IV předobjednávka legendy
Free to Play hry Logické hry Nejlepší hry Strategické hry

Travian – Buď dobrým vládcem a vybuduj velkolepou říši

Travian - Buď dobrým vládcem a vybuduj velkolepou říši
Napsal PAPAtripik

Hra Travian vás zavede do světa, kde jsou udatní rytíři, vychytralí obchodníci a také velkolepí stavitelé. Ocitáte se ve hře jako náčelník kmene a máte za úkol budovat říši. Jak velké a silné bude toto společenství, je jen a jen na vás, společnost může růst téměř neomezeně. Hlavním předmětem hry Travian jsou suroviny. Suroviny jsou zde hlína, dřevo, železo a obilí. Říše se sestavuje z jednotlivých provincií a ty jsou v podstatě nezávislé vesnice.

Zde se staráte o rozvoj surovinových polí a také o budování vnitřní infrastruktury města. Důraz je zde zejména na armádě, jelikož se ve hře staví zhruba dvacet osm budov a z toho minimálně osm budov je nějak propojeno s armádní výbavou.

Chci si zahrát tuto hru

Hodnocení Travian:

Zdarma: Ano

Hratelnost: 

Příběh: 

Grafika: 

Zvuk: 

Celkové hodnocení: 

Výhody:

 • 23 jazykových verzích
 • kvalitní strategie
 • Spousta modifikací, vylepšení
 • Snadné ovládání
 • Ocenění, žebříček
 • Nic nemusíte instalovat
 • Podobá se The Settlers

Nevýhody:

 • dnes již už málo hráčů, ale i přesto jich tam je přes tisíce

O co ve hře Travian jde?

Travian, stejně jako jiné strategie, je také vojenskou hrou, což znamená, že národy mají pěchotu, jízdu a také ty, kteří obléhají stroje. Nejčastěji pak katapulty a také beranidla. Rovněž je zde možné stavě dva druhy jednotek, přesněji náčelníka a také osadníka.

Nechybí systém, kdy si můžete pomáhat placením zlaťáky. Na začátku dostanete malý obnos zlaťáků a můžete si je také kupovat pomocí účtu Paypal nebo za pomocí SMS. Zlaťáky okamžitě dostavějí budovy, což se samozřejmě dobře hodí, zvyšuje se produkce o 25%, popřípadě se zlepší obrana či útok.

Chci si zahrát tuto hru

Ve hře existuje plus účet, což vám umožní po dobu jednoho týdne používat výše uvedené bonusy a další bonusy navíc, například vyčkávací smyčka, větší mapa, což se rozhodně hodí, zejména proti nepříteli.

Travian tipy jak postupovat

Varianta A)
 1. Nejprve rozšíříte kukuřičné pole na lvl 2
 2. Druhé sestavení rally
 3. (Mezitím byste měli obdržet zprávu s pokyny)
 4. Třetí Rozšiřte kukuřičné pole na lvl 3
 5. (-> Přijíždí obchodníci z domova)
 6. Rozšiřte hlavní budovu na lvl 3
 7. Postavte sýpku a sklad
 8. Vybudujte trh a používejte pro volný čas florins NPC
 9. Sestavte kasárnu a trénujte a před batsmanem dotrenuje, datujte jiného batsmana.
Varianta B)
 1. Nejprve rozšíříte kukuřičné pole na lvl 2
 2. Druhé sestavení rally
 3. (Mezitím byste měli obdržet zprávu s pokyny)
 4. Rozšiřte kukuřičné pole na lvl 3
 5. (-> Přijíždí obchodníci z domova)
 6. Rozšiřte hlavní budovu na lvl 3
 7. Postavte kasárnu, vyzáblou pálku

Chci si zahrát tuto hru

Závěrem k Travian

Zhruba čtrnáct měsíců, tak dlouho trvá jeden věk hry, což má poskytuje dostatek času na to, abyste svůj národ mohli vést a vytvořit mocnou říši, která bude spolu s ostatními říšemi stavět Div světa.

Jakmile se Div světa dokončí, končí i hraní hry Travian. Není možné, abyste postavili tuto velkolepou stavbu sami, tudíž je nutné, aby vám k tomu pomohli spoluhráči. To co dělá Travian Travianem je to, že spolupracujete s ostatními hráči.

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..