Hogwarts Legacy je již v prodeji, můžete začít kouzlit
Akční hry Free to Play hry MMO hry Nejlepší hry Strategické hry

World of Warships recenze a tipy – Free to Play námořní, válečná hra

World of Warships recenze a tipy - Free to Play námořní bitva
Napsal PAPAtripik

Dlouho jsem otálel si zapařit velmi oblíbenou námořní řezbu World of Warships a udělal jsem velkou chybu, protože je to skutečně pecka. Jak jsem již dříve zmiňoval, miluji válečné hry, hlavně ty z druhé světové války.

World of Warships mi nabízí něco nevídaného, protože vše se odehrává na moři v perfektně zpracovaném prostředí, doprovázeném skvělými zvukovými efekty.

Za Free to Play hrou World of Warships stojí vývojáři Wargaming, kteří prorazili mezi nejlepší online tituly s tankovou hrou World of Tanks.

Výhody a nevýhody World of Warships

Výhody:

 • Realistické námořní bitvy
 • Nádherné efekty výbuchů a výstřelů
 • Propracované a krásné mapy
 • Mnoho národů a lodí
 • Široké možnosti taktizování
 • Mají být přidané ponorky
 • Změny počasí
 • Velmi krátké čekací fronty
 • Vývojáři Wargamingu
 • 30 denní prémiový účet za slušnou cenu
 • Letadlové lodě
 • Free to Play (ZDARMA)

NEvýhody:

 • Začátečníkům, se může zdát, že je hra pay to win, ale i zdarma lze skoro všeho dosáhnout

Hodnocení:
Platformy: PC, PS4, PS5, XBOX, Android

Cena: Free to Play (ZDARMA)
Vydáno: 15. listopadu.2017

Věk: 7+
Jazyky: Vše i CZ

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Co je World of Warships?

World of Warships je Free to Play hra, odehrávající se pouze na moři, kde se proti sobě utkají lodě, kterých se ve hře vyskuteje skutečně mnoho. Nedávno bylo také oznámeno, že se dostaneme i pod vodu s ponorkami. Pokud milujete námořnictvo a námořní bitvy, musíte buď tento titul znám nebo si ho rozhodně zahrát, protože je dostupný zdarma.

Námořní bitvy jsou rozsáhlé a lze v nich hodně taktizovat, proto si své ve hře najdou i dobří stratégové. Grafické zpracování lodí, map a efektů jsou skutečně skvostné. Když se k tomu přidají zvukové efekty, je World of Warships tou nejlepší námořní bitvou, kterou jsem kdy hrál.

Velmi realistické zpracování

Aby mě válečná hra bavila, musí mě svým prostředím, grafikou, efekty a zvuky doslova zasypat, jako salva z kanonády. Po nasazení sluchátek, si musím připadat, jako bych velel skutečně z jedné válečných lodí.

Začátky jsou docela těžké, protože na výběr lodí a národů je nespočet. Taktika hry je také odlišná, než jsem zvyklý, avšak velmi podobná, jako u mé oblíbené hry World od Tanks. U hry musíte uvažovat a taktizovat.

Jakmile vyplujete poprvé na moře, spatříte všechnu tu nádheru a perfektní detaily lodí. Grafické zpracování a zvukové, je téměř dokonalé a nabízí pastvu pro oči i uši. Výbuch z děla, vás zarazí do židle, jako byste pocítili zpětný ráz zbraně. Nejsem žádným odborníkem na vojenskou techniku ani námořnictvo, ale efekty jsou skutečně velmi věrohodné.

Změna počasí během bitvy

Naprosto fascinují je, že se během bitvy může změnit počasí a vy na to musíte adekvátně reagovat. Překvapit vás v námořní bitvě může déšť, sníh a mlha. Jde o vizuální skvost, který dodává hře dokonalou atmosféru a rozmanitost.

Naprosto skvostné mapy

Ve World of Warships zažijete námořní bitvy na desítkách map, které jsou samozřejmě taktéž skvěle propracovány. Uvidíte hory, pobřeží, atd… Veškeré prvky mapy, lze využít k taktizování a ošálení nepřítele.

Jakožto kapitán lodi, budete za své úspěchy získávat ocenění a medaile, které jsou velmi cenné. Můžeš tak dát všem najevo, jaký si obávaný námořník.

World of Warships nabízí mnoho národů

Spousta národů a lodí

Tak jako World of Tank, tak i World of Warships nabízí spoustu národů a různých lodí, proto si ve hře najde každý to své. Díky tomu, se málo kdy setkáte, se stejným protivníkem, jako v předchozí hře. Každý národ je od sebe odlišný, jak výhodami, tak samotným loďstvem. Níže se podívejte, jaké národy se nabízí)

 • SSSR (Bitevní lodě: 15, Křižníky: 29, Torpédoborce: 16, Letadlové lodě: 6)
 • Japonsko (Bitevní lodě: 25, Křižníky: 29, Torpédoborce: 29, Letadlové lodě: 6)
 • USA (Bitevní lodě: 25, Křižníky: 32, Torpédoborce: 17, Letadlové lodě: 9)
 • Velká Británie (Bitevní lodě: 27, Křižníky: 25, Torpédoborce: 13, Letadlové lodě: 7)
 • Německo (Bitevní lodě: 28, Křižníky: 22, Torpédoborce: 19, Letadlové lodě: 7)
 • Francie (Bitevní lodě: 16, Křižníky: 18, Torpédoborce: 12, Letadlové lodě: 1)
 • Panasie (Bitevní lodě: 2, Křižníky: 11, Torpédoborce: 15, Letadlové lodě: 1)
 • Itálie (Bitevní lodě: 12, Křižníky: 14, Torpédoborce: 1, Letadlové lodě: 1)
 • Commonwealth (Bitevní lodě: 1, Křižníky: 2, Torpédoborce: 3)
 • Evropa (Bitevní lodě: 1, Křižníky: 1, Torpédoborce: 13)
 • Panamerika (Bitevní lodě: 2, Křižníky: 2, Torpédoborce: 2)

Jak vidíte, na výběr, je toho skutečně hodně. Odemykání a vylepšování probíhá podobně, jako u Wordl of Tanks. Postup je dlouhodobý a věřte, že než dosáhnete nějakého cíle, například letadlové lodi, budete muset odehrát desítek hodin.

Samozřejmě, pokud máte reálné peníze nazbyt, můžete si postup urychlit zakoupení dané lodi či balíčků. To však ze začátku hry určitě nedoporučuji, protože postupem času zjistíte, co vám skutečně vyhovuje, na co se zaměřovat a zda vás vůbec hra baví.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Jakou loď si vybrat

Válečná MMO hra World of Warships od Wargamingu, nabízí nespočet typů lodí, což pro začátečníka může být velmi složité na pochopení. Jaké konkrétní lodě doporučují samotní hráči, si popíšeme níže, ale než se tam přesunete, doporučuji si přečíst, jaké třídy lodí se nabízí a proč zrovna tuto třídu volit. Jak se rozhodnete, záleží pouze na vašem herním stylu.

World of Warships výhody tříd lodí - torpédoborec a křižník

Torpédoborec

Jednou z nejoblíbenější lodí, jsou torpédoborce, kteří se dokážou velmi rychle pohybovat a pálit. Mají lehké opancéřování, ale i skvělé jízdní vlastnosti. Mnohem lépe a rychleji se sní například zatáčí než s obřím křižníkem.

Jak již z názvu vyplývá, hlavní předností této lodi jsou torpéda, což jsou střely, které letí na nepřítele pod vodou. Jejich síla účinků je ohromná, protože většinou pálíte na trup lodi, což je nejzranitelnější část.

Skvělou vychytávkou u torpédoborců, je kouřová clona, která dokáže vaší posádku mnohdy zachránit nebo soupeře ošálit. Doporučuji s torpédoborcem lodě přepadávat, nejlépe ze zálohy tak, abyste měli nepřítele vytočeného na strunu nebo zezadu.

Bitevní loď

Bitevní loď je válečná mašinérie a obří monstrum ze kterého jde až mráz po zádech. Jeho palební síla je neuvěřitelná, dokáže se ubránit několika nepřátelům najednou a dokáže na bojišti vydrž hodně dlouho, díky svému opancéřování.

Protože je bitevní loď obrovská, nesoucí vražednou výbavu se spoustou munice, je tento kolos hůře ovladatelný a poměrně dost pomalý. Skvělou výhodou bitevní lodi je jeho palebná vzdálenost. Bohužel si musíte dát pozor na zdlouhavé nabíjení, které trvá cca 30 sekund.

World of Warships výhody tříd lodí - Bitevní loď a letadlová

Křižník

Skvělá loď, která dokáže efektivně uchránit i tvé spojence. Je to takový support ve hře. Hlavní výhody Křižníku spočívají v jeho palební síle a její rychlosti. Bezesporu nepostradatelná je u Křižníku také letecká obrana, která dokáže vyčistit oblohu během pár sekund.

Křižník je taková všestranná loď, která si dokáže poradit i s torpédoborci. Navíc mnoho křižníků má ve výbavě svá torpéda, kterými může protivníkovi velmi zavařit. Křižník je perfektní volbou pro začínající námořníky i kvůli nízké detektovatelnosti.

Letadlová loď

V neposlední řadě tu máme velmi oblíbené letadlové lodě, které dokážou z velké vzdálenosti škodit. Do vzduchu můžete vysílat průzkumné a útočné letecké jednotky, které dokážou útočit na nepřátelé, jak jinak než ze vzduchu,

S letadlovou lodí můžete hodně taktizovat a být relativně v bezpečí, mimo hlavní bitevní pole. Nejdříve vyšlete letecký průzkum, abyste našli zranitelné protivníky a následně útočnými letadly, nesoucí bomby nebo torpéda, své nepřátele zlikvidujte.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Jaká je nejlepší lodě ve World of Warships podle hráčů?

Určit tu nejlepší loď, není moc jednoduché, protože každý národ má svůj klenot a odlišné výhody i nevýhody. Ve World of Warships jsem sice propařil desítek hodin, ale rozhodně nejsem žádný specialista na námořnictvo.

Abych vám předal, co nejvíce rad do začátku, musel jsem některé informace dohledávat nebo zjišťovat od zkušenějších. Níže se můžete podívat, jaké konkrétní lodě doporučují samotní hráči.

 • Petropavlovsk (USSR, křižník)
 • Småland (Evropa, torpédoborec)
 • Smolensk (USSR, křižník)
 • Thunderer (Velká Británie, bitevní loď)
 • Admiral Nakhimov (USSR, letecká loď)
 • Bourgogne (Francie, bitevní loď)

Tipy a triky, jak ovládnout moře ve World of Warships

Jako u každé mé recenze, nesmí chybět ani u World of Warships recenze herní tipy a triky. Mám odehraných několik hodin a abych byl dobrým kapitánem, musel jsem se samozřejmě trochu i vzdělávat.

Po prvních odehraných hrách, jsem se rozhodl své dovednosti vylepšit a hledal jsem různé informace, tipy a triky. Abyste i vy byli obávanými námořníky, předám vám nějaké rady, které můžete využít v bitvách.

1. Vyzkoušej si všechny třídy lodí

Než se vydáš cestou k tvé obávané lodí, musíš jako začátečník pochopit jednotlivé výhody i nevýhody všech tříd lodí. V MMO válečné hře World of Warships je dostupných desítek lodí v jednotlivých třícdách, jako jsou křižníky, válečné lodě, topédoborce a letadlové lodě. Než se zaměříš na vylepšování vybrané lodi, osahej si všechny třídy, abys tvého pozdějšího rozhodnutí nelitoval. Upgrady, stojí nějaký ten drahocenný čas.

2. Nesleduj herní skóre, ale to, jak si v bitvě vedete jako tým

Herní skóre není u týmových her moc důležité, i když si na něm mnoho hráčů zakládá. Mě vždy u týmové hry zajímá, zda můj tým vyhrává nebo prohrává. Já chci prostě vyhrát bitvu. Vím, jak je důležitá týmová práce, protože od dětství dělám týmové sporty, které mě mnohé naučily. Je mi jedno, zda potahám hru já, nebo jiný spojenec, hlavně že vyhrajeme bitvu!

3. Sledujte minimapu

Minimapa je základem každé hry, kde se bojuje proti nepřátelům. Minimapa ti dává spoustu informací o tom, co se na bojišti zrovna děje. Stále jedním očkem sleduj minimapu, kde získáš informace o tom, kde je nepřítel, kde jsou spojenci, zda vás někdo neobkličuje, kde se nachází letadla, kde se můžeš ukrýt, atd…

4. Zvažte nákup prémiového účtu

Aby hra prosperovala a byla aktualizována, musí vývojáři nějakým způsobem vydělávat. Někdo dělá drastické rozhodnutí, které doslova zabije hru. Wargaming ví, jak donutit hráče, vytáhnout peníze z peněženky. Myslím si, že to nedělají špatně a hru lze hrát i bez reálných peněz. Pokud se vám však hra zalíbí, doporučuji zakoupit premiový účet na 30 dní, který vyjde cca na 200 Kč a nabízí mnoho výhod. (ve zkratce: +65% ZK navíc, +50% kreditů za bitvu, možnost plnit až tři úkoly v kampaních, 25 dublonů každý den)

5. Udělejte si přípravu před bitvou

Než se začne válčit, ujasni si, kdo všechno s tebou hraje a postupně i zjišťuj, kdo stojí proti tobě. Sledujte kolik je torpédoborců, kde se nachází, koho zřejmě budeš chránit, odkud mohou nepřátelé útočit, atd… V každé bitvě, je velký prostor pro taktizování.

6. Návod na stránkách World of Warships

Tato free to play hra je velmi oblíbená, jak kvůli propracovanosti a zábavě, ale i díky dostupným informací. Pro začátečníka se může zdát vše složité, což do určitě části je, když vezmeme v potaz rozmanitost, právě pro lepší pochopení, vytvořili návody samotní vývojáři hry.

7. Naučte se ovládat svou loď

Ve World of Warships je spoustu tříd, národů a celkově lodí. Jakmile si vyzkoušíš všechny třídy, bude ti jasné, na co se zaměřit. Na youtube je spoustu informací, kde se dozvíš, jakou loď si vybrat, pro tvůj herní styl i to, jak ji ovládat. Sleduj statistiky lodi, jak se celkově ovládá a pálí na nepřítele, jak se taktizuje i to, jaké jsou výhody a nevýhody tvé vybrané lodi. Tohle jsou velmi důležité informace, které tě dobře připraví na každou bitvu.

8. Neuhýbejte torpédům

Skutečně se nesnažte uhnout torpédům, i když je vidíte, jak na vás přímo sviští. Mnohdy se protivník netrefí všemi torpédy, ale když začneš lodí otáčet, je velmi pravděpodobné, že tě zasáhne více torpéd, než kdyby si neuhýbal. Raději uhýbej před torpédy, dříve, než budou na tebe vystřeleny. Musíš si uvědomit, loď je obří kolos a neotočí se ti jako kamioňák při vykládce nákladu.

9. Dosah tvé palebné síly

Tohle je velmi důležité. Pokud neznáš maximální vzdálenost své palební síly, těžko někoho zničíš, právě naopak. Z velkou pravděpodobností odhalíš svou pozici a upozorníš nepřítele. Tvé nedostřelené výstřely, tě mohou stát životy tvé celé posádky.

10. Úhly lodí jsou nesmírně důležité

Sleduj, jak je loď natočená a dle toho rozhoduj, odkud a jak vypálíš. Není dobré střílet na nepřátelskou loď, když je k tobě otočená svým čumákem. Jednak, loď tam není moc zranitelná, ale navíc ti snižuje přesnost, kvůli velikosti cíle. Vždy je dobré pálit na stranu lodi. Proto nezapomínejte se přemisťovat, na základě pohybů soupeře.

Moje osobní ohodnocení World of Warships

Za mě je to výjimečná a vynikající MMO námořní, válečná hra, která každého vtáhne do bity, svým grafickým i zvukovým zpracováním. Dostali jste možnost, vyzkoušet, jak probíhají námořní bitvy, jak se taktizuje a čeho jsou lodě vůbec schopné.

Progres se mi také líbí, ve hře je pořád co dělat. Doplňujete munici, vylepšujete loď a zbraně, získáváte ocenění a medaile i milované bedničky. Hra mi sebrala kus mého života, i když nejsem námořní nadšenec a dlouho jsem s vyzkoušením otálel. Rozhodně nelituji!

Jde o velmi povedenou válečnou hru, kterou si může vyzkoušet každý, protože je dostupná FREE TO PLAY neboli ZDARMA. Stačí se zaregistrovat, stáhnout hru a začít válčit.

PC Systémové požadavky

MINIMÁLNÍ:

  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows 7 x64 SP1 / 8.1 / 10 / 11
  • Procesor: Intel® Core™ i3-3210 @ 3.2GHz, AMD Athlon™ II X2 245 @ 2.9 GHz
  • Paměť: 4 GB RAM
  • Grafická karta: 1280×720; NVIDIA® GeForce® GT 640, AMD Radeon™ R7 240, Intel® HD 4000
  • DirectX: Verze 11
  • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
  • Pevný disk: 61 GB volného místa
  • Zvuková karta: DirectX 11

DOPORUČENÉ:

  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows 10 / 11
  • Procesor: Intel® Core™ i5-4460 @ 3.2 GHz, AMD FX-8320 @ 3.5 GHz
  • Paměť: 6 GB RAM
  • Grafická karta: 1920×1080; NVIDIA® GeForce® GTX 770, AMD Radeon™ R9 270X 4Gb
  • DirectX: Verze 11
  • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
  • Pevný disk: 63 GB volného místa
  • Zvuková karta: DirectX 11.1

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..