RollerCoin - Začni těžit a vydělávat peníze
Free to Play hry Nejlepší hry P2E - Vydělávej hraním Strategické hry

RollerCoin – Prohlížečová hra, kde vyděláváte skutečné Kryptoměny

RollerCoin recenze: Těžíte kryptoměnu a vyděláváte peníze
Napsal PAPAtripik

Rádi paříte hry a zajímají vás kryptoměny? Nebo už jste někdy uvažovali o těžbě kryptoměn, ale nemáte dostatek investice do drahého těžebního zařízení? Pak by vás mohl oslovit RollerCoin, tak jako mě, který je v posledních letech čím dál tím oblíbenější. Rollercoin je prohlížečová hra, která nabízí možnost zkusit si těžbu kryptoměn, užít si zábavné hry a dokonce i vydělat nějaké ty peníze.

Avšak je zapotřebí Rollercoin brát spíše jako hru, než jako prostředek, který vám zajistí pravidelný, dostatečný příjem. Tuto těžební, prohlížečovou hru je zapotřebí brát spíše jako maraton, než sprint. V recenzi o RollerCoinu se dozvíte nejen o co přesně jde a zda se nejedná o podvod, ale představím vám i nějaké ty tipy a rady do začátku.

V RollerCoinu jsem strávil nemálo hodin a vydělal celkem cca 2000 Kč a pravidelně navyšoval svůj výkon. Ti nejlepší si vydělají stovky dolarů denně. Sice je nedoženete, ale ukrojit si kousek svého dílku, může každý, protože vstupní investice je nulová.

RollerCoin - Začni těžit a vydělávat peníze

Co je ROLLERCOIN? Prohlížečová hra, umožňující těžit skutečné kryptoměny

Než se ponoříme do recenze RollerCoinu, pojďme si ujasnit, co to vlastně RollerCoin je. RollerCoin je online P2E (play-to-earn) simulátor, kde se v roli hráče zapojíte do virtuální těžby kryptoměn a „soutěžíte“ s dalšími účastníky.

Podobně jako v reálném světě, těžaři získávají odměnu za úspěšně vytěžený blok, která se rozděluje podle jejich těžebního výkonu. Cílem hry je poskytnout uživatelům příležitost vyzkoušet si proces těžby kryptoměn, bez nutnosti reálné těžby. Nejenže budete těžit, ale i obchodovat, plnit úkoly, hrát hry a rozšiřovat své pokoje o minery (těžební stroj).

Nejzajímavější na tom všem je, že vytěžené kryptoměny lze skutečně vybrat do vlastní krypto peněženky. Záleží už jen na vás, jak s kryptoměnou naložíte. V případě, že ji prodáte, vyděláte skutečné peníze. Nebo můžete kryptoměnu držet, dokud její cena nevzroste a pak ji prodat s vyšším ziskem.

I když to možná zní, jako pohádka s hrncem plných zlaťáků na konci duhy, mohu vás ujistit, že je to pravda, protože já sám hraji RollerCoin od roku 2022. Především, pokud by se jednalo o podvod, pak by nemohl fungovat od roku 2018 a jeho popularita by tolik nerostla, spíše naopak.

Výhody a nevýhody RollerCoin

Výhody:

 • Možnost začít hned a ZDARMA
 • Vyděláváte hraním hry
 • Můžete získat různé kryptoměny
 • Hra funguje od roku 2018
 • Pravidelné sezóny a eventy
 • Zahrajete si oblíbené retro hry
 • Prohlížečová hra
 • Můžete hrát na mobilních zařízení

NEvýhody:

 • Začátek je těžký a někoho to demotivuje
 • Jde o hru, nikoliv cestu k rychlému zbohatnutí

Hodnocení:
Platformy: PC, IOS, Android

Cena: Free to Play (ZDARMA)
Vydáno: 2018

Věk: 7+
Jazyky: Angličtina

Chci začít hrát ZDARMA

Jak může být takový projekt udržitelný?

Finanční prostředky na provoz a vyplácení kryptoměn RollerCoin získává, podobně jako mnoho jiných bezplatných projektů, a to především z reklam, vkladů peněz, a sponzorských příspěvků v podobě dotazníků, klikaček, atd….

Významnou roli však hrají investice od samotných hráčů. Hráči mají možnost investovat vlastní kryptoměny nebo zakoupit herní kryptoměnu, čímž získávají výhodu oproti hráčům, kteří hrají zcela zdarma (F2P). Ale jak jsem psal, do hry nemusíte investovat ani korunu, pokud nepočítám čas.

Co se týče recenzí a zkušeností hráčů na RollerCoin, pak naleznete většinou pozitivní. Ano, narazíte i na negativní, ale většinou jsou to hráči, co si myslí, že na hře zbohatnou, nejhorší je, že si myslí, že se vše stane přes noc..

Vydělejte 1200 Kč měsíčně, hraním RollerCoin

Vydělejte 1200 Kč měsíčně, tím že budete hrát RollerCoin

Pokud budete plnit denní a týdenní úkoly, můžete si tak jako já vydělat cca 50 USD měsíčně (cca 1200 Kč). Plněním úkolů a prodejem součástek, si můžete přijít měsíčně kolem 50 RLT a více, přičemž 1 RLT vychází kolem 1 USD. To je neuvěřitelné co? Přesně tak, má to trochu háček

Výhodou i nevýhodou je však to, že se jedná o herní měnu, kterou si nelze vyplatit do své kryptopeněžnky. Ono je to logické, kdyby tolik herních mincí dali do oběhu za úkoly, pak by hra dlouhodobě nebyla finančně udržitelná.

Jak jsem již psal, jde o hru a RLT je velmi ceněné, protože za tuto herní měnu si může pořídit minnery, které mohou těžit vámi zvolenou kryptoměnu, která lze vyplatit a směnit za reálné peníze. A prioritou hry je mít, co nejvíce těžebního výkonu, který lze získat sice hraním mini her, ale to jsou takové drobáky, ale především pomocí minerů.

Chci začít hrát ZDARMA

TIP: Při plnění úkolů, získáváte měnu RST, což je sekundární herní měna, za niž doporučuji nakupovat základní součástky (balíček větráčků, kabelů a desek), které najdete ve STORE-SEASON STORE, jejž následně prodáte. Pokud splníte alespoň 6 úkolů denně, vyděláte si denně kolem 1-2 RLT.

Jak mohu začít pařit Rollercoin ZDARMA?

Níže se můžete podívat, jak postupovat, pokud se rozhodnete zapařit si RollerCoin ZDARMA. Pokud se registrujete přes můj odkaz, můžete mi napsat a já vám v začátcích rád pomůžu.

 • Registrace účtu na RollerCoin (ZDE): Můžete se zaregistrovat buď pomocí emailu nebo jednoduše kliknutím přes váš Facebook nebo Google účet.
 • Obdržíte ověřovací email s odkazem: Po odeslání registrace, bude ještě zapotřebí ověřit správnost emailu a to tak, že kliknete na příslušný odkaz v emailu od Rollercoin.
 • Vytvořte si vlastní postavu: Na začátku máte možnost si vytvořit postavu, avšak omezeně, protože to není moc důležitý prvek hry. Máte možnost upravit si účes, barvu očí, úst, pleti a zvolit si oblečení či pokrývku hlavy.
 • Po vytvoření postavy se ocitnete ve své prázdné herní místnosti, kterou postupně vybavíte regály a těžebními stroji. Samozřejmě za předpokladu, že hře budete věnovat nějaký ten čas na plnění úkolů.
 • Jako nováček začnete hraním miniher, díky kterým získáte nějaký ten těžební výkon + splníte pár denních úkolů. Na začátku se doporučujeme začít těžbou RLT nebo BTC, abyste si mohli co nejdříve pořídit minery. Já osobně doporučuji začít s těžbou RLT, protože to na začátku budeme potřebovat nejvíce a než byste se dostali k minimální hodnotě pro směnu RLT (min.:1 RLT), trvalo by to měsíce. Při těžbě RLT se vám vše připisuje do herní peněženky, s nimiž můžete okamžitě nakládat jak chcete.
 • Každý den splňte co nejvíce úkolů, co můžete, aby váš postup byl co nejrychlejší a nejefektivnější. Pokud chcete dosáhnout aspoň na 50 RLT za měsíc, doporučuji udělat minimálně 6 úkolů. Když už uděláte 6 denních úkolů, automaticky splníte sedmý úkoly, který je o dokončení 6 denních questů.
 • Jakmile nasbíráte dostatek RLT mincí, můžete nakoupit regál a následně těžební stroj. Doporučuji nainstalovat do chrome rozšíření Roller Stats, který vám vypočítá, jaký minner bude nejlepší koupit v přepočtu výkon/RLT. Nezapomínejte, že bez regálu pro umístění mineru, nebude stroj fungovat.
 • S tímto vybavením jste připraveni začít postupně budovat své vlastní virtuální těžařské impérium. Rozhodně doporučuji nasednou do hry v době, kdy není krypto mánie a ceny jsou astronomické. V případě kryptománi, je vše mnohem dražší a postup pomalejší.

RollerCoin - Začni těžit a vydělávat peníze

Vyplatí se investovat do hry RollerCoin?

Investovat reálné peníze nebo kryptoměnu do hry RollerCoin, toť otázka mnohých z vás. Já do hry investoval kolem 1700 Kč, avšak ne s vidinou brzké návratnosti. Někdo si kupuje hry, další zase nesmyslně využívá mikrotransakce ve hře, atd….

Z dlouhodobého hlediska a pro snadnější začátek, není špatné investovat nějakou tu kačku, ale tohle není finanční rada, jen to, jak na to pohlížím já. Já investoval do hry, protože zde vidím, že má investice má nějaký smysl a časem se mi i může vrátit. Pokud si pořídím například hru na STEAMU, peníze za ní už nikdy neuvidím, i když mě omrzí po týdnu hraní.

Osobně miluji hry, které mají určitou motivaci, aby vás udrželi ji hrát dlouhodoběji. Mě většina her přestane bavit v polovině, ale RollerCoin mě drží kvůli motivaci, že si buduju reálný, pasivní příjem.

Rozhodně bych určitě do hry nevložil své poslední peníze, o které nemohu přijít, protože reálná návratnost se počítá spíše v rocích, než v dnech. Nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit a rozhodujte se dle vlastního uvážení, ne principem, „jedna babka povídala.“

Herní měny a kryptoměny v Rollercoin

Herní měny a kryptoměny k vytěžení v Rollercoin

Než se pustíme do vytváření pasivního příjmu, doporučuji si nastudovat co nejvíce informací. Níže si trochu rozebereme herní měny a kryptoměny, které lze vytěžit.

Oficiální měna RollerCoinu (RLT)

Jak jsme už zmínili, RollerCoin nabízí svou vlastní kryptoměnu neboli spíše herní měnu, RollerToken (RLT), která se využívá pro nákup těžebních strojů, pro obchodování na trhu, nákup lootboxů nebo vstupenek do různých eventů ve hře. Hodnota RLT je jednoduchá: 1 RLT odpovídá 1 USD.

RLT token lze získat buď těžbou pomocí několikrát zmíněných těžebních přístrojů nebo směnou za jiné kryptoměny, které si na svůj herní účet převedete z burzy nebo vaší peněženky. Taktéž je samozřejmě můžete můžete vytěžit přímo ve hře, ale na začátku to trvá věčnost. Sice jsem to již zmiňoval, ale token RLT nelze obchodovat mimo prostředí hry RollerCoin. Představa nákupu RLT na burzách, jako Binance zůstává prozatím mimo realitu.

Sezónní token (RST)

I když byl RLT dlouho jediným herním tokenem, v létě 2022 došlo k velké aktualizaci a přibyl nový token (RST). Jeho hodnota zůstává neznámá, jelikož není možné ho koupit, ani prodat mimo hru. Získat ho je možné pomocí těžby nebo plněním denní a týdenních úkolů.

RST, neboli RollerCoin Season Token, slouží jako speciální měna pro jednotlivé herní sezóny, jejž obvykle trvají několik měsíců. Během sezóny lze za RST pořídit časově omezené těžební stroje, sezónní kosmetické předměty, ale především bedny se součástky (základní desky, větráky a kabely).

Určitě doporučuji na začátku RST utrácet za bedny se součástky, které následně můžete prodat na trhu. Tímto způsobem si vyděláte rychleji na dobrý minner, než kdybyste si šetřili v obchodě na nějakou těžební mašinku za RST. Prodejem součástek si můžete vydělat 1-2 RLT denně. Záleží na vašem štěstí, kolik součástek získáte.

POZOR: Nezapomínejte včas utrácet své RST, protože na konci sezóny se vždy všem odeberou. Proto utrácejte, dokud to jde a zjistěte si ve STORE, kdy končí sezóna.

Kryptoměny k vytěžení nebo výměnu za RLT

Níže máte vypsané kryptoměny, které lze ve hře těžit a jaké je možné směnit za RLT, abyste mohli ve hře utrácet. Pokud budete chtít těžit kryptoměnu, kterou následně směníte na RLT, pak doporučuji těžit BTC, SOL nebo BNS. Při směně těmito kryptoměnami, máte nějaká procenta abyste ušetřili při směně. BTC nabízí 20%, SOL 15% a BNB až 35%.

Co lze těžit v Rollercoin:

 • Herní měna (RLT)
 • Sezónní token (RST)
 • Binance (BNB)
 • Bitcoin (BTC)
 • DOGE
 • Ethereum (ETH)
 • Polygon (MATIC)
 • Solana (SOL)
 • Tron (TRX)
 • Litecoin (LTC)

RollerCoin - Těžební stroje na trhu

Je možné vydělat v RollerCoin?

Ve hře RollerCoin máte možnost vybrat si, jakou hashovací sílu (těžební výkon) přiřadíte konkrétní kryptoměně. Můžete si například rozložit výkon a těžit všechny momentálně dostupné kryptoměny současně.

Přibližně každých 10 minut je ve hře vytěžen virtuální blok, a podle vašeho těžebního výkonu získáte podíl z tohoto bloku. Ale pozor, celková odměna se snižuje, v případě těžby mnoha hráči dané kryptoměny.

Pokud si pokládáte otázku, kolik si tedy mohu vydělat v Rollercoinu, pak vám nemohu přesně odpovědět. Záleží na vaší strategii, co nakoupíte, co vyděláte, reinvestujete, co těžíte, atd… Proměnných je opravdu hodně.

Pro představu, můj těžební výkon je kolem 50 PH/s a vydělám si ročně něco kolem 2000-3000 Kč. I když jako pasivní výdělek to není špatné, moc si toho do peněženky zatím neposílám a spíše reinvestuji. Čím více reinvestujete, tím můžete později i více vydělávat a postup bude mnohem rychlejší.

Pokud vás zajímá, kolik si můžete vydělat například se svým výkonem, potom doporučuji využít online kalkulačku. Zde si můžete snadno spočítat, kolik si můžete vydělat hraním Rollercoinu. Stačí zadat výkon vašich těžebních zařízení a tabulka vám ihned ukáže, kolik kryptoměn a dolarů byste mohli průběžně získat.

Chci začít VYDĚLÁVAT

Rychlé strategické tipy do Rollercoin

Jelikož mám již nasbírané nějaké ty zkušenosti, vypsal jsem vám pár tipů, jak hrát co nejefektivněji. Další a podrobnější tipy vám představíme v dalším článku, kde si rozebereme další detaily a tipy, které mi došly později a já defacto prodělal. Do té doby začněte pařit, abyste mohli tipy aplikovat přímo v praxi.

 • Pro efektivní těžbu v začátcích RollerCoinu, je nezbytné pravidelně hrát minihry a postupně kupovat těžební stroje. Co se týče poměru cena/výkon nebo čas/odměna, ideální volbou jsou hry Cryptonoid, Token Blaster, Lambo rider a Crypto Hamster. S vyhráváním her se zvyšuje jejich obtížnost, ale rovněž se zvýší i odměna, kterou obdržíte. Pro reset levelů, počkejte do dalšího dne.
 • Začněte těžit primárně Bitcoin (BTC) nebo přímo RLT. BTC lze vyměnit za herní měnu s 20% slevou, což se může i vyplatit. Nevýhodou je, že BTC těží nejvíce hráčů, čímž snižuje zisk z jednoho bloku.
 • Zvyšte svoje herní PC na maximum, abyste udrželi svůj výkon z her co nejdéle. PC na levelu 4, udrží výkon až 7 dní.
 • Nezapomínejte každý den doplnit baterii, aby mohly minery těžit, i když spíte. Jak je to ve skutečnosti, tak i ve hře potřebují těžební stroje energii, kterou musíte doplnit kliknutím na tlačítko, což zabere 10 sekund i s najetím hry.
 • Snažte se denně splnit alespoň 6 denních úkolů, aby byl váš postup, efektivní a poměrně rychlý.
 • Pokuste se získat, co nejvíce z eventů a sezóny, kde je možné získat výkon zdarma i nějaké ty těžební stroje a další bonusy.
 • Nakupujte těžební mašinky s bonusem a pomocí pluginu do chrome Roller Stats nalezněte dobrý minner.
 • Moc nedoporučuji kupovat přímo na store, protože ceny jsou v 98% případech větší než na herním trhu.
 • Pokud budete měnit kryptoměnu na RLT, doporučuji to udělat v době, kdy máte hry na 1 levelu. Bývají eventy, kdy lze navýšit Multiplier právě směnou na RLT a ten vám pomůže nasbírat mnohem více bodů do eventu. Navýšený Multiplier trvá pouze 60 minut, tak neprošvihněte svou šanci jako já, když jsem poprvé investoval.
 • V Task Wall pro splnění denních úkolů, doporučuji vyplňovat dotazníky z CPX, pokud jsou dostupné. Pokud nemáte dotazníky, zapojte se do úkolů v síti TIMEWALL, kde naleznete klikačky, dotazníky, úkoly, atd, s nimiž získáte RLT a splníte denní i týdenní úkoly.
 • Aktivně využívejte sociální sítě a blog Rollercoinu. Nejenže budete mít informace o nejnovějších aktualizacích, ale také můžete získat dodatečné odměny.

Chci začít hrát ZDARMA

RollerCoin: Jaká kryptoměna se vyplatí těžit nejvíce?

Jak jsem psal výše, RollerCoin nabízí možnost těžit různé kryptoměny, ale také herní tokeny RLT a RST. Otázka zní, která kryptoměna je nejvýnosnější k těžbě? Jakou měnu tedy těžit, abyste získali nejvyšší návratnost?

Odpovědět na tuto otázku opět není jednoduchá, protože ziskovost těžby se neustále mění, v závislosti na rozhodnutích ostatních hráčů a na kolísání trhu a výkonu těžaře. To, co je dnes výhodné těžit, nemusí být výhodné zítra. Taktéž rozhoduje samotná cena kryptoměny na reálném trhu.

Rollercoin vás donutí si nastudovat různé kryptoměny a možná vás naučí s nimi i obchodovat. Ono rozhodnutí by mělo vycházet z vás, ne z nějakého doporučení, které nemusí být zrovna pro vás výhodné. Obecně se doporučuje těžit v začátcích RLT nebo BTC (přidělit výkon jen k jedné kryptoměně) a až bude výkon obstojný, rozdělit těžbu například mezi BTC, SOLANA, EHT a případně RLT.

Samozřejmě, za měsíc to může být úplně jinak, protože Rollercoin je poměrně dost proměnlivý. V době, kdy píši v roce 2024 tento článek, může být za pár měsíců z části zastaralý. Pro aktuálnější informace sledujte oficiální RollerCoin Discord.

Minihry v RollerCoin pro navýšení těžebního výkonu ZDARMA

Minihry RollerCoinu pro získání těžebního výkonu

Jelikož budou mini hry v Rollercoinu pro začátečníka zásadní pro výš těžebního výkonu, níže si trochu rozebereme, jaké hry budete hrát, co se vyplatí, ale i to, jak to celé funguje. Osobně mě mini hry docela baví, takže nemám problém si denně zahrát, nějakou tu retro pecku.

V RollerCoinu každá minihra nabízí 10 úrovní obtížnosti, přičemž každá úroveň zahrnuje 3 kola. Aby hráč postoupil na další úroveň, je nutné vyhrát všechna tři kola. Odměnu v podobě Gh/s, která se připočítává k vašemu těžebnímu výkonu, získáváte po každé vítězné hře. Spolu s vyhranou hrou získáte slíbený výkon, ale je i šance získat nějaké předměty a bonusy.

S postupným navyšováním úrovně her se odměna zvyšuje, ale i její obtížnost. Po dosažení 10 úrovně můžete dále pokračovat ve hře a za každou výhru obdržíte maximální možnou odměnu. Co se týče úrovní her, každý den dochází k resetu, kdy začínáte znovu od první úrovně.

Je však důležité zmínit jedno omezení, a to jsou časová omezení, kdy hru nelze spustit znovu. V nižších úrovních čekací doba trvá pouze několik sekund, avšak s četností hraní během dne a úrovněmi, se tato doba prodlužuje. Přesto je možné během několika hodin hraní získat výrazný těžební výkon.

RollerCoin mini game - Coinclick

Coinclick

V této hře musí hráč klikat na mince, které do vzduchu hází křeček, skrytý za plotem. Je důležité být obezřetný a vyhnout se klikání na bombu, aby hráč neprohrál.

RollerCoin mini game - Token Blaster

Token Blaster

Retro vesmírná střílečka, kde hráč likviduje malé létající mimozemšťany a snaží se přitom vyhnout jejich střelám.

RollerCoin mini game - Flappy Rocket

Flappy Rocket

Hra je inspirovaná oblíbeným Flappy Birdem z roku 2013. Úkolem je vést křečka v raketě, skrze labyrint zelených a červených svíček, a to pouze pomocí klikání myší, jimž přidáváte plyn.

RollerCoin mini game - Cryptonoid

Cryptonoid

Hru Cryptonoid mám asi nejraději. Jde alternativu klasické retro hry Arkanoid. Hráč rozbíjí cihly kuličkou, kterou udržuje ve hře pomocí pálky neboli desky.

RollerCoin mini game - Coin Match

Coin Match

Hra podobná Bejewelled, kde je cílem vytvářet skupiny tří nebo více stejných symbolů, prostřednictvím jejich vzájemného zaměňování. Tato hra lze poměrně rychle dokončit, proto ji doporučuji v mezipauze hrát.

RollerCoin mini game - Crypto Hamster

Crypto Hamster

V této hře, hráč vede křečka skokem přes jakési skály, na nichž se snaží odrážet, a přitom se musí vyhýbat mimozemšťanům a dosáhnout určité výšky.

RollerCoin mini game - 2048 coins

2048 Coins

Oblíbená logická hra 2048, kde je cílem posouvat dlaždice tak, aby se spojovaly a vytvářely nové s vyšší hodnotou.

RollerCoin mini game - Coin FLIP

Coin FLIP

Varianta pexesa, s kryptoměnovými symboly, kde hráč odhaluje páry a získává body.

RollerCoin mini game - DR.Hamster

Dr.Hamster

Minihra inspirovaná klasickým Tetrisem, kde jsou rozloženy nějaké překážky, aby dokončení nebylo tak snadné.

RollerCoin mini game - Token Surfer

Token Surfer

Skateboardová skákačka, kde hráč zdolává překážky skokem nebo dvojskokem a při jízdě sbírá různý mince kryptoměn. Design hry je inspirován oblíbenou hrou Mario.

RollerCoin mini game - Lambo Rider: Miami

Lambo Rider

Jednoduchá závodní hra, kde je cílem vyhýbat se překážkám a sbírat symboly kryptomincí. Tato hra vám dá za dokončení nejvíce těžebního výkonu.

RollerCoin mini game - Hamster Climber

Hamster Climber

Poměrně nová hra, která v seznamu přibila nedávno. Pomocí mezerníku nebo myši se snažíte s křečky vyšplhat na skálu.

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..