RollerCoin - Začni těžit a vydělávat peníze
Free to Play hry Nejlepší hry Strategické hry

Forge of Empires RECENZE – Staňte se králem své středověké říše!

Forge of Empires – Staňte se králem své středověké říše!
Napsal PAPAtripik

InnoGames respektive její tým se postaral o hry jako Grepolis, Divoké kameny, Tribal, The West nebo taky Wars2. Tento tým má na svědomí také hru Forge of Empires. Hru je možno hrát zdarma a na internetu a mobilu. My Vám nyní hru přiblížíme, abyste získali představu o tom, jaká je to hra, jak se hraje a zda je to pravé pro vás!

Chci si zahrát tuto hru

Hodnocení Forge of Empires

Zdarma: Ano – prohlížečová a mobilní hra

Hratelnost: 

Příběh: 

Grafika: 

Zvuk: 

Celkové hodnocení: 

Výhody:

 • Jedna z nejlepších online strategií zdarma
 • Příjemná grafika
 • Miliony hráčů
 • Spousta modifikací, vylepšení
 • Snadné ovládání
 • Ocenění, looty, žebříček
 • Možnost hrát na PC, Android i Apple

Nevýhody:

 • Mírné pay to win

Forge of Empires – Jak vypadá?

Hra Forge of Empires má výhodu a to v tom, že je v českém jazyce. Při hře nemusíte mít u stolu slovník a pokaždé hru stopovat jen abyste našli ono slovo. Mnoho serverů dává hru k dispozici. Jste-li začátečník, určitě zabrouzdejte na server v českém jazyce.

Registrujete se zdarma a získáváte tři možnosti, jak hru hrát. Můžete se přihlásit za pomoci Facebooku, přes Google nebo přes e- mail. Na e-mail Vám dorazí aktivační zpráva. Tu potvrdíte a ihned můžete hrát. Hra získala velmi dobrou vizuální stránku a je dobře hratelná. Nejúspěšnější hra, kterou můžete spustit v prohlížeči je právě Forge of Empires. Samozřejmě máte možnost hrát i na mobilních zařízeních.

Chci si zahrát tuto hru

Hrajte Forge of Empires ZDARMA

Forge of Empires je velmi populární hra po celém světě. Její hlavní výhodou je, že Forge of Empires můžete hrát zcela zdarma. Samozřejmě, jak je již známo, pokud je online hra zdarma, bude zde zřejmě Pay to Win. Bohužel, do jisté míry tomu je i zde pravda.

Avšak si myslím, že by se měly hrát hry zejména pro zábavu a zbytečně se nefrustrovat hráčema, kteří do hry tlačí neskutečné peníze. Mě osobně i tato skutečnost hru neznechutila a hrál jsem ji poměrně dlouho. Zapojil jsem se do CZ/SK klanu, kdy ta hra dostávala opravdové grády. Forge of Empires bych mohl přirovnat ke hrám, jako je SimCity, Civilization, tahové boje známé u Heroes of Might and Magic, ale také má kousek ze známé mobilní hry Clash of Clans.

Hraje ZDARMA a začít můžeš hned, tak proč váhat! Vyzkouším, zjistím a případně do hry investuju svůj volný čas, který mám určený na paření her.

O co jde ve Forge of Empires?

Forge of Empires vám postaví do čela vaší vlastní říše a vašim úkolem je budovat velké hlavní město. K tomu zkoumáte nové technologie a máte-li nepřátelé, snažíte se o jejich odstranění a také o převzetí jejich území. Ve hře jako vůdce musíte získat rovnováhu. A to mezi vašim ziskem a také vašimi výdaji. Všechny zdroje pak můžete využít. Na začátku jste vůdce malého kmene.

TIP NA HRU: Vyber si tank nebo letadlo a jdi do boje ve War Thunder

Postupem věků se kmen mění a roste. Kmen se vyvíjí i pomocí nových technologií a nově získaných území. Malý kmen v malé vesnici se tak postupně rozroste ve velké město. Hra se skládá z několika věků a začínáte v době kamenné.

Když vydržíte u hry, objevíte se v době bronzové, v želené i ve středověku, kolonialismu a v době průmyslné či v novém věku. Vyzkoumáním technologie se Vám otevírá další věk. Technologie se různí, podle daného věku. Nový věk poskytuje i novou radnici.

Nečeká vás však jen řízení města. Okolo Vás v sousedství je mnoho nepřátel, které musíte dostat pod kontrolu. Rozšíříte svůj vliv a budete bránit tomu, aby se nepřátelé dostali na vaše území. Další území mívají své výhody, což je samozřejmě dobré. Na mapě kontinentů jsou rozdělené jednotlivé části. A odpovídá to zhruba herním věkům. Na mapě by měl korespondovat váš pokrok spolu s pokrokem ve výzkumech.

Drtivá většina herních zážitků, které se stávají ve městě, jsou i v mapě kontinentů. S hráči z okolí můžete jít také do interakce. Společně můžete provádět obchody a díky tomu získávat suroviny a zboží, které jsou pro vás nezbytné a důležité. Můžete spoluhráče navštívit a také jim pomoci. vaše vojsko může společně s vojskem druhého hráče vesnici pomoci vyplenit.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Jak se vyznat v online hře Forge of Empires? Použij Wiki

Forge of Empires je budovatelská, taktická a strategická hra, která tě provede různými obdobím. Začneš v době kamenné a končit budeš v moderní době. Neboj, než se dostaneš do moderní doby, bude ti to trvat několik měsíců i pár let. Poté hra nekončí, ale naopak, zažiješ nové dobrodružství, řízení bojů, klanu, apod…

Pro lepší pochopení jednotlivých funkcí hry Forge of Empires, doporučuju si projít oficiální WIKI. Dále bych sledoval youtube videa, kde nalezneš k této hře spoustu informací, tipů, strategií a mnoho dalšího.

Forge of Empires mapa

Forge of Empires mapa kontinentu

Velme důležitá v budovatelské hře Forge of Empires je mapa kontinentu, protože nabízí možnost rozšiřovat své impérium i do dalších míst a zde budovat nové provincie. Dále se mimo mapu kontinentu skrývá celý svět s dalšími mapami a dobrodružstvím. Nech padnou celý svět ke svým nohou…

Jaká jsou hlavní pravidla ve Forge of Empires

Jako každá hra má svá důležitá pravidla, které nedoporučuji přehlížet, jinak můžeš o vše přijít.

 • Můžeš mít pouze jeden účet na jednoho hráče
 • Pozor na sdílení zařízení nebo internetového připojení
 • Dodržovat pravidla slušného chování
 • Pozor na rasismus
 • Pozor na převody (prodeje) účtů a diamantů

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Forge of Empires čeština – česká komunita, české fórum

Pokud je pro tebe angličtina velký problém u hraní, pak se ti bude líbit Forge of Empires, protože je kompletně v češtině a má i své české fórum s technickou podporou. Určitě doporučuji se přihlásit do FB stránky, kde nalezneš českou a slovenskou komunitu. Můžeš tam najít nové přátelé, klany či tipy a návody ke hře.

Úvod do vojenských bitev ve Forge of Empires

Forge of Empires – Tipy pro začátečníky

1. Sledujte a učte se od lepších hráčů

Zdánlivě zřejmé, ale mnoha hráči stále ignorováno. Pokud chcete dosáhnout úspěchu, učte se od těch, kteří již uspěli. Není na škodu učit se od těch nejlepších. Stojí za to sledovat například youtube kanály, protože to může být ta pravá inspirace, jak hrát.

2. Nebojte se ptát

Staré přísloví říká: „Nezeptáš -li se, budeš blbcem po celý život.“ Nezvedejte pýchu a čest, nebuďte si jisti, že všechno víte nejlépe. Pokud máte problém – povídejte si s ostatními hráči například na globálním chatu. Promluvte si s nejlepšími hráči na serveru, s kolegy z cechu nebo s hráči v podobné fázi hry jako jste vy. Samozřejmě čtěte příslušná fóra a sledujte youtube.

3. Naplánujte a vypočítejte

Forge of Empires je strategická hra. A jako obvykle v každé strategii – potřebujete dobrý plán. Opravdu dobře uvážený plán. Není nic horšího, než hrát neuspořádanou, chaotickou hru a rozhodovat se neuváženě. Není nic horšího než slepá imitace toho lepšího, pokud pro nás něco není v současné době výhodné. Uvědomte si, že budete hrát strategii, kde je uvažování a plánování základ.

Mnoho věcí ve Forge of Empires vyžaduje jednoduché počítání např. který dům je pro nás nejziskovější, nebo zda budou výhody uvedení GB vyšší než náklady na jeho výstavbu. Přemýšlejte dlouhodobě.

4. Připojte se k cechu – je to výhodné

I když nehrajete příliš často, připojte se k cechu. Existuje mnoho hráčů, kteří předstírají, že jsou „singly“. Ne každý je „ve stádu zvířat“, ale čelit mu sám je jasná prohra. Členství v cechu je samozřejmě povinností, menších nebo větších, ale vždy je co dělat. 

Je to také dobrá šance – poznat nové hráče (a kontakty jako kdekoli jinde, které jsou vždy potřeba) je šance na dobrý a levný obchod, kolegové pomáhají s různými problémy (dobytí provincie, odstranění obchodních nabídek, atd..) nebo motivaci budov.

5. Najděte přátele a seznamte se se svými sousedy – pomohou vám v rozvoji

Pokud cech selže, můžete se vždy spolehnout na sousedy a přátele. Sousedé jsou obvykle na stejné úrovni vývoje, jako vy (nebo mají podobný věk říše), takže si s nimi můžete měnit a komunikovat. Je to obrovslá výhoda, když rychle potřebujete nějaké zboží. Můžeme sousedy a kolegy také motivovat a hledat společné plány. Samozřejmě existují špatní sousedé, kteří nás okrádají. Ale obvykle je méně nebo více užitečný.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Závěr k Forge of Empires

Město ve Forge of Empires by měloprosperova. Aby tomu tak bylo, musíte získat dobrou produkci mincí a taky dostatek zásob. S touto pomocí budete mít a stavět ty nejlepší budovy a taky to nejlepší vojsko. Vybírejte nejlepší budovy, budujete si přece své zázemí. Obyvatelé ve vašem městě musí mít dobrou náladu, budou lépe pracovat.

Proto zajistěte kulturní akce a dekorace, které spokojenost obyvatel zvýší. Určitý počet bodů máte i u výzkumu. Každou hodinu ti přibude nový bod a to až do maxima. Body výzkumu můžete použít pro dostupnou technologii, pro její zlepšení.

TIP NA HRU: Vyzkoušejte si nejlepší tankovou hru ZDARMA

Plánujte, protože je to v této hře velmi dobré. Jakmile máte možnost vyrábět zboží, udělejte to. Stavební prostor máte k dispozici a proto je dobré, když na něm stavíte. Avšak je dobré stavět rozumně. Volný prostor bude postupně docházet a vy nebudete mít kde postavit potřebné věci.

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..