RollerCoin - Začni těžit a vydělávat peníze
Free to Play hry Logické hry MMO hry Nejlepší hry RPG hry Strategické hry

RAID: Shadow Legends – Tahové RPG ZDARMA na PC i na mobily

RAID: Shadow Legends recenze - Free to Play
Napsal PAPAtripik

Zachraňte svět Teleria v tahové fantasy RPG hře RAID: Shadow Legends. Tato Free to Play pařba byla nejdříve dostupná na PC a jelikož byla velmi populární, rozhodli se vývojáři v roce 2019 vydat i mobilní verzi.

Myslím si, že je to skvělý tah, protože jsem mohl ve hře značně postupovat, jelikož jsem měl hru dostupnou kdekoliv, kde jsem byl. Samozřejmě za předpokladu, že budu mít přístup k internetu.

Výhody a nevýhody RAID Shadow Legends

Výhody:

 • Oblíbená tahová hra
 • Můžete hrát na PC, konzoli a mobilu
 • Kvalitní zvukové zpracování
 • Nádherné animace a grafika
 • Mnoho hrdinů
 • Grind, grind a zase grind
 • PvE, PvP, kampaně
 • Automatický režim bojů
 • Denní odměny
 • Mnoho možností taktizování
 • Free to Play (ZDARMA)

NEvýhody:

 • pay to win – Lze hrát zdarma, ale mnohdy je PvP velmi obtížné, protože mnoho hráčů nakupuje vše za reálné peníze. Postupem času se však vše srovnává.

Hodnocení:
Platformy: PC, iOS, Android, Mac

Cena: Free to Play (ZDARMA)
Vydáno: 29. července 2018

Věk: 10+
Jazyky: ENG

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Tahová hra RAID: Shadow Legends je dobře propracovaná

Osobně rád si občas zahraji, nějakou tu tahovou hru, proto mě RAID: Shadow Legends natolik zabavil, že jsem ji hrál asi 3 měsíce. To je u mě neobvyklé, protože málo kdy, vydržím tak dlouho u hry.

Tahové prvky v RAID Shadow Legends jsou dle mě dobře promyšlené. Máte možnost hrát až za 5 šampionů, kteří nabízí různé třídy, vlastnosti, skilly, dovednosti a podobně. Právě díky tomu, můžete v této tahové hře hodně taktizovat.

Skutečně nádherná grafika

Velice mě ohromila grafika. Nehrál jsem moc tahových her, kde by mě tolik zaujala grafika, většinou mě zaujaly pouze tahové prvky a taktizování. Samozřejmě, dnes již na mobilní zařízení existuje mnoho podobných her, s taktéž se skvostnou grafickou a tahovými prvky.

Při bitvách uvidíte epické animace jednotlivých šampionů a samozřejmě se budete kochat prostředím, ve kterém se odehrávají bitvy. Byl jsem také ohromen bossy, s nimiž jsem mohl porovnat síly. Ještě bych rád zmínil, že se mi i líbilo, jak si své šampiony mohu vystajlovat. Máte možnost si upravit vzhled, vlas, atd…

RAID: Shadow Legends nabízí PvE i PVP

Rozmanitost u her je nesmírně důležitá. Nejde vždy pouze o prostředí arény a šampiony, ale hráči dnes již chtějí něco víc v podobě různých „módů a režimů“. Nemáte zrovna náladu prohrávat a nechcete poslouchat blbé kecy a posměšky od protihráčů? Zahrajte si PvE či kampaň a užijte si pohodu v nějakém tom dungeonu.

Nebo naopak chcete někomu nakopat zadek a pochlubit se svou nadupanou armádou? Pak si zahrajte PvP režim. Avšak, vás bohužel může brzdit energie, která postupně mizí kdykoliv hrajete nějaký z režimů.

RAID: Shadow Legends je pořádná grindovačka

Podobné hry jako je RAID: Shadow Legends s prvky RPG, nám musí nabídnout pořádné grindování, abychom měli stále chuť hrát. Aby bylo možné své hrdiny vylepšovat, musíme sbírat zkušenosti a artefakty + nějaké ty itemy, například v podobě doplnění energie.

Jednotlivé artefakty, které získáváte z PvE, PvP a kampaní, mají různé zbarvení, dle jejich vzácnosti. Samozřejmě, ne každý artefakt se hodí pro všechny vlastněné hrdiny, proto je třeba u této tahové hry uvažovat na základě statů a schopností vašich hrdinů.

Samozřejmě, kdo nechcete grindovat a mít nadupané vojsko, má možnosti si vše dokoupit za reálné peníze. To se dostáváme k další části a to je, zda RAID: Shadow Legends patří mezi hry s Pay ti WIN?

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

Je tato tahová hra s RPG prvky PAY TO WIN?

Jedná se o další hru, která je bez peněz později nehratelná? No, záleží, jak k tomu přistupujete. Samozřejmě, jak je to dnes obvyklé, zejména u mobilních her, svůj postup si můžete značně urychlit s reálnými penězi.

Peněžní monetizace ve hře RAID: Shadow Legends je velmi viditelná a sype se na vás ze všech stran. Přesto si tuto hru můžete užít i bez reálných peněz, avšak postup bude značně pomalejší.

Když budu upřímný, je lepší si hru prodloužit a mít nějaký cíl. Pokud mám svou postavu již nadupanou, většinou hru přestanu hrát, protože nemám moc důvodů, proč bych se otravoval kampaněmi a PvE.

RAID: Shadow Legends – 10 tipů a triků pro začátečníky

Pokud vás tato tahová hra zaujala, není nad čím přemýšlet, protože si ji můžete osahat a zhodnotit sami, jelikož je dostupná ZDARMA.

Začátky mohou být mnohdy komplikované v jakékoliv hře, proto se můžete níže podívat na pár tipů a triků, jak hrát RAID: Shadow Legends.

TIP 1 – Vyberte správného, startovacího šampiona

Pokud je hra pro nás neznámá a začínáme, je mnohdy rozhodování velmi těžké a dost často chybné. Na začátku hry, dostanete možnost si vybrat svého startovacího šampiona.

Dle mých zkušeností i jiných hráčů, je dobré zvolit šampiona Kael nebo Athel. Do nich se vyplatí i investovat, protože jsou vhodní i do pozdější hry.

Raid Shadow Legends Gameplay - 1

TIP 2 – Dokončujte každodenní úkoly a výzvy

Aby nás vývojáři nalákali hrát hru znovu a znovu, přidávají speciální odměny za přihlášení. V RAID: Shadow Legends můžete získat mnoho cenných odměn, jenom za to, že se do hry přihlásíte.

I když nemáte chuť zrovna hrát, doporučuji si vyzvednout každodenní odměny, které jsou především v začátcích neocenitelné. Odměny se postupně navyšují, na základě toho, kolikrát vkuse se přihlásíte.

TIP 3 – Nenechávejte energii plnou na maximum

Abychom jako hráči byli tlačeni do nějakého toho nákupu, je většina her spojována s energií, která se postupně odčerpává souboji neboli aktivitou. RAID: Shadow Legends má také energii, která se postupně doplňuje a odčerpává.

Nikdy není vhodné, aby byla energie doplněna na maximum. Pokud chcete rychlý progres, doporučuji vždy po naplnění energie něco odčerpat nebo energii odčerpávat postupně.

TIP 4 – Vyhledejte si klan

Klan je neocenitelný, protože můžete získat nejen mnoho nových odměn, ale je to kvalitní zdroj informací. Klanů je ve hře nespočet, avšak většina jsou zahraniční.

Pokud umíte dobře anglicky, rozhodně si někoho schopného vyberete. Pokud anglicky neumíte, nezoufejte, protože v RAID: Shadow Legends naleznete i CZ/SK klany.

TIP 5 – Maximalizujte své startovací šampióny

Mít desítky šampionů k dispozici je sice hezké, ale efektivní to moc není. Získat šampiony můžete mnoha způsoby. Pokud vám padne, jde o nejlevnější a nejlepší cestu, jak je získat.

Zbytek zdrojů raději ušetřete na jejich vylepšování. Zaměřte se na své nejlepší šampiony a kompletně je upgradujte.

TIP 6 – Neutrácejte zbytečně drahokamy

Drahokamy jsou velmi důležité v každé hře. Jsou vzácné a mnohdy nenahraditelné, pokud si chcete něco koupit z herního shopu, co nelze koupit za herní měnu, jako jsou například goldy.

Na začátku určitě své nasbírané drahokamy neutrácejte a šetřete si je do pozdější hry například na tzv. Masteries. Na začátku nevíte, jakým směrem se vydáte a co se vám bude hodit. Jakmile si hru osaháte, zjistíte více informací, své drahocenné drahokamy lépe pak investujete.

TIP 7 – Vybavení správně vylepšujte

RAID: Shadow Legends je skutečně rozsáhlá tahová hra, kde máte možnost různými způsoby taktizovat a vylepšovat svou skupinu šampiónů. Z jednou možností je vylepšování vybavení.

Rozhodně nedoporučuju vylepšovat něco, co je například zbytečné. Proto je vhodné si najít klan, discord, youtube videa a diskuzní fóra, kde se podrobněji vylepšováním vybavení zabývají. Vylepšování výzbroje je poměrně drahá záležitost, proto se neunáhlete a vše si promyslete.

TIP 8 – Používejte správné knihy k šampionům

Nejčastější chybou, kterou dělají začátečníci, je používání knih na špatných šampionech. Konkrétně nesoulad vzácnosti předmětu s šampiónem.

Například vzácné knihy s modrým zbarvením, by měly být použity na základní šampiony. Epické knihy se zase používají u epických šampionů a tak dále.

TIP 9 – Používejte častěji Void, Epic a Legendary šampiony

Během hraní free to play hry RAID: Shadow Legends vám budou padat různí šampioni, které můžete povolat do svých řad a mít tak lepší vraždící mašinérii.

Pokud vám padne nějaký šampion s třídou Void, Epic nebo dokonce Legendary, rozhodně se jich nezbavujte, ale spíše je využívejte a vylepšujte. Jde o to nejlepší, co ve hře můžete najít a výrazně svou skupinu posílit.

TIP 10 – Nezapomínejte na kampaně

Sice dungeony a PvE nabízí lepší odměny, jsou kampaně perfektní pro zlepšování našich šampionů. Ponořte se do příběhových kampaní, získejte odměny a vylepšete si své hrdiny, než vstoupíte například do PvE režimu či těžšího dungeonu.

Chci si zahrát tuto hru ZDARMA

PC Systémové požadavky

MINIMÁLNÍ:

  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows 7 x64 SP1 / 8.1 / 10 / 11
  • Procesor: Intel Core i3-2120
  • Paměť: 4 GB RAM
  • Grafická karta: 1280×720; NVIDIA® GeForce® GT 640, AMD Radeon™ R7 240, Intel HD family
  • DirectX: Verze 11
  • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
  • Pevný disk: 5 GB volného místa
  • Zvuková karta: ano

DOPORUČENÉ:

  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows 10 / 11
  • Procesor: Intel Core i5-4460
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: 1920×1080; NVIDIA GeForce GTX 970 a lepší
  • DirectX: Verze 11
  • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
  • Pevný disk: 8 GB volného místa
  • Zvuková karta: ano

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..