RollerCoin - Začni těžit a vydělávat peníze
Akční hry Free to Play hry Letecké hry Nejlepší hry

World of Warplanes – Nejlepší letecký simulátor na PC

World of Warplanes - Nejlepší letecký simulátor
Napsal PAPAtripik

Snad každý muž minimálně jednou zatoužil navléknout na sebe koženou bundu s kožíškem, kožené rukavice a sednout si za knipl stíhacího letounu. V dobách kdy byly počítače v plenkách, popřípadě nejmodernější stíhací letouny potřebovaly hromadu počítačů, jsme si o tom mohly nechat jen zdát. Dnes však všichni ti, kteří chtějí vyzkoušet, jaké to je, mají možnost to vyzkoušet ve skvělé MMO hře, která nese název World of Warplanes.

World of Warplanes je hra, kterou vytvořili tvůrci hry World of Tanks, ti vyměnili tanky za kokpit bojového letounu. Úspěch prvního titulu zajišťuje autorům obrovský rozpočet. Ten by možná překonal i cenu leteckých simulátorů dohromady.

Ostatní letecké online hry, které jsou k dispozici zdarma, se mu ani zdaleka nepřibližují až na War Thunder, který jej předčil v mnoha směrech. Autoři měli za cíl vytvořit co nejzáživnější, nejzábavnější a také nejrozsáhlejší hru s letadly.

Chci si zahrát tuto hru

Hodnocení World of Warplanes:

Zdarma: Ano – Free-to-Play

Hratelnost: 

Příběh: 

Grafika: 

Zvuk: 

Celkové hodnocení: 

World of Warplanes, stejný princip, ale prostředí odlišné

World of WarplanesPrincip hry World of Warplanes je v podstatě totožný jako u hry World of Tanks. Na začátku máte slabé letadlo, se kterým se vydáváte na cestu. Při ní postupně získáváte zkušenosti, prostředky, aby se z vašeho slabého letadla stalo nové, lepší a vybavenější. Hra se odehrává v dobře 20. století, což je v podstatě zlatá doba bojových letadel.

Postupem hry získáváte různé letadla, mezi nimi se skrývají i skutečné letadla, které bojovaly v druhé světové válce. Začátek je ve znamení výběru strojů, které jsou vytvořeny čtyřmi národy, ovšem do budoucna se plánuje další výrobce, minimálně jeden.

Ovládání je však v této hře jiné, než ve hře World of Tanks. Tvořit přiměřený poměr mezi poměrně složitým ovládáním letadla a arkádovou střílečkou není jednoduché. Hru začínáte ve vzduchu, start letadla tak nepatří k multiplayerové střílečce. A právě multiplayerová střílečka World od Warplanes toto splňuje.

O co však ve hře World of Warplanes jde?

Hra World of Warplanes má rovněž mnoho velkých bojů. Skupinky patnácti lidí proti sobě bojují. Soupeře vám hra vybere automaticky, podle vašich zkušeností, podle vašich dovedností. Nejde však o bezduché střílečky, letadla jsou výborně propracovaná, mají dobrý model poškození. Znamená to, že křídlo, které má několik děr létat může, ale ovládání nebude snadné.

Boje se odehrávají celkem blízko země, což pro vás znamená, že musíte dávat pozor na vysoké budovy, kopce, hory a podobně. Husté mraky vám poskytnou maskování. Pozor je dobré dát si na slunce, pokud letíte přímo proti němu, jste oslepeni a mířit na protivníka není jednoduché. To však platí i pro vašeho soupeře.

Chci si zahrát tuto hru

 

Závěrem k World of Warplanes

World of Warplanes je hra, kterou určitě stojí za to vyzkoušet, i když zrovna velký fanoušek letadel nejste. Disponuje dostatkem stíhací zábavy. Tu si navíc můžete vyzkoušet na platformě MMO. Tedy o spoluhráče a o protivníky nebudete mít nouzi.

Pro nováčky je lehce pochopitelný tutoriál k dispozici, takže se s hrou skvěle seznámíte. Hra vyžaduje registraci na oficiálních stránkách. Poté máte hru k dispozici ke stažení a to zdarma.

Obrázky ze hry World of Warplanes

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

4 Comments

 • Tak nevím jestli si děláte srandu a máme to brát jako vtip,ale titulek „nejlepší letecky simulátor na PC“ dělá z autora opravdového blbce.Nejen že tato hra má s leteckým simulátorem pramálo společného, ale ani to slůvko „nejlepší“ se zde rozhodně použít nedá.Zkuste např. Microsoft flight simulátor,X-plane a nebo P3D a možná i pochopíte,co to vlastně ona letecká simulace je.Zde se jedná bohužel jen o průměrnou válečnou online hru z dílny známých vývojářů, co si rádi namastí kapsy na dalších hráčích, kteří mají pro změnu raději stroje ve vzduchu, než ty pásové na zemi.Prosím, buďte soudní a přepište si onen matoucí titulek.

  S Pozdravem váš čtenář Martin

  • Dobrý den,
   Omlouvám se zda se vás to dotklo, ale jedná se o multiplayer simulátor, který opravdu patří mezi nejkvalitnější.

   • Ako vtip dobre, hra je slabo optimalizované a aj herné pc ma co robiť aby zahral aspoň na stredné detaili.Keby ste písali o hre war thunder alebo sturmovik tak nepoviem ani slovo. Ale world of warplanes je hrozna arkáda a nič viac. Však to nikto ani nehrá cca 5000 hráčov. To je sobota v porovnaní 100tisic vo war thunder.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..