RollerCoin - Začni těžit a vydělávat peníze
Aktuality

Company of Heroes 3 datum vydání a na co se v real-time strategii těšit?

Company of Heroes 3 - Vše o hře a kdy hra vychází
Napsal PAPAtripik

Miluji, když se vrací legendární tituly v nové kabátě s novým obsahem. Avšak, ne vždy je to výhra. Jsem zvědavý na real-time strategickou hru Company of Heroes 3. Osobně znám jeho staršího brášku Company of Heroes 2, protože jsem se pokoušel dobývat území ostatních hráčů.

Pokud milujete válečné strategie, pak si Company of Heroes 3 od Relic Entertainment jistě zamilujete nebo snad si jej zamilujeme, protože hra zatím nevyšla. Níže se můžete podívat, co od hry očekávat, kdy vychází a na jaké platformy.

Kdy vychází Company of Heroes 3 a na jaké platformy?

Dle oficiálních informací, datum vydání Company of Heroes 3 je 23. února 2023 a to na PC. Snad se už dočkáme vydání a nic se neodsune, jako to bylo v minulosti, kdy měl Company of Heroes 3 vyjít v listopadu 2022.

Company of Heroes 3 má vyjít na na konzole, bohužel však nebylo uvedené přesné datum. Mají být uspokojeni konzoloví hráči PS5 a Xbox Series X/S.

Kde zakoupit výhodně? (PC, PS, Xbox)

Co je Company of Heroes 3?

Jak jsem psal již výše, Company of Heroes 3 je real-time strategie zasazena do druhé světové války. Hlavním cílem, je samozřejmě vyhrát. Sériee Company of Heroes byly vždy více preferovány kvůli miltiplayeru.

Dle všeho, v třetím díle tomu nebude jinak. Samozřejmě si budeme moc vše osahat v kampaních, abychom nabrali zkušenosti do online soubojů.

Změny a vylepšení v Company of Heroes 3

Každý další díl se určitými prvky zlepšoval. V třetím díle moc netuším, co očekávat, protože jsem betu nestihl a záběry nevypadají moc vábně. Grafické zpracování se nijak od druhého titulu dle mě neliší, i když je poháněná hra Essence Engine 5.

Věřím, než hra vyjde, grafika se značně zlepší. Přesto u takových strategických her nejde až tak o grafické zpracování, ale především jde o samotnou hratelnost.

Dle dostupných informací ze zahraničí, hratelnost je na dobré úrovni, která vás vtáhne do válečného konfliktu. Budete moc stavět barikády, vozidla, arterie, přechodu a budete moc provádět letecké útoky, ale i námořní.

Kde zakoupit výhodně? (PC, PS, Xbox)

Single-player má být obohacený o prvek „Full Tactical Pause“

Dle všeho, má být single-player propracovanější, než u přechozích dílů, ale především budeme mít k dispozici herní prvek „Full Tactical Pause“. Protože u strategie musíme přemýšlet a mnohdy rychlé rozhodování je nezbytné, uvítám možnost si hru takticky pozastavit.

Po zapnutí funkce Full Tactical Pause budeme moci své jednotky rozmístit a vymyslet účinnou taktiku na nepřátelé.

Company of Heroes 3 - gameplay 5

AI nebyla v betě moc chytrá, ale dle vývojářů se vše ještě změní

Pro hráče k otestování byla spuštěna beta, na základě mohli hráči vyjádřit svůj názor, který je nezbytný k dokončení hry. Dle testujících, AI v Company of Heroes 3 není moc inteligentní.

Tanky prý pálí na nepřítele, ale často jej nezasahují, vojáci zbytečně vbíhají do palby nebo tanky útočí neustále na zneškodněný cíl. Osobně si myslím, že to jsou neduhy hry, které lze do oficiálního spuštění vyřešit.

Přesto si spousty testujících hráčů pochvalovalo samotnou real-time strategie, proti ostatním hráčům. Mnoho známých prvků bylo převzato z druhého dílu. Pokud znáte tedy Company of Heroes 2, budete se v třetím díle cítit, jako ryba, ve vodě.

Realistické souboje a mapy

Tato real-time strategie, nabízí podobné bojové prvky, které možná znáte z Age of Empires, avšak není kladený takový důraz na výstavbu budov.

Ano, stavět budovy budeme, ale kladený důraz je hlavně na souboje a samotnou pěchotu, námořnictvo a letectvo. Hlavními tahouny, budou vaši admirálové, kteří mají bonusové schopnosti.

Dle testujících hráčů a záběrů ze samotné hry, má jít o kvalitní strategický titul. Já osobně miluji válečné konflikty (pouze virtuálně) a záběry ukazují, že půjde o pořádnou řezbu.

Zvukové a grafické efekty

Vše bude kolem vás vybuchovat, budete strategicky rozmisťovat své jednotky, zábrany, nálože, dělostřelectvo, atd… Rozhodně budete zvažovat, koho kde pošlete, protože vyrobit novou jednotku či vozidlo není nic levného. Proto kolikrát bude vhodnější ústup než nechat všechny „pochcípat“.

Fascinovaly mě hlavně samotné bitvy, kde se například rozstřelená budova zřítila na jednotku, která následně zahynula. Dýmovnice, oheň, kouř a destrukce, přidávají hře na realistické zpracování.

Company of Heroes 3 výhody předobjednávky

Jak jsem již psal na začátku, Company of Heroes 3 vychází 23. února 2023 a současně si ji nezahrajete. Avšak si můžete Company of Heroes 3 předobjednat v krabicové verzi, díky které získáte níže uvedené výhody.

Devil’s Brigade DLC Pack

 • Kosmetika US Rifleman [Legendární]
 • Kosmetika US Scout [Legendární]
 • M18 Hellcat Cosmetic [legendární]
 • M8 Greyhound Cosmetic [Legendární]
 • Profil a název Pioneer [Legendární]

Kde zakoupit výhodně? (PC, PS, Xbox)

Company of Heroes 3 – PC hardware požadavky

Hra není až tak populární, jako je například GTA, proto by vývojáři dle jich slov, měli myslet i na majitele slabších počítačů. Doufám, že nižší HW nároky nebudou na úkor grafice, která se oproti předchozího titulů moc nezlepšila.

MINIMÁLNÍ:

  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows 10
  • Procesor: i5 6. generace nebo AMD Ryzen se 4 jádry @ 3 GHz nebo ekvivalentním výkonem
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 950, AMD Radeon R9 370 nebo ekvivalentní výkon
  • DirectX: Verze 11
  • Pevný disk: 40 GB volného místa

DOPORUČENÉ:

  • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
  • OS: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel i7 8. generace nebo AMD Ryzen s 8 jádry @ 3 GHz nebo ekvivalentním výkonem
  • Paměť: 16 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1660, AMD Radeon RX 5600 nebo ekvivalentní výkon
  • DirectX: Verze 11/12
  • Pevný disk: 40 GB volného místa

Něco o autorovi

PAPAtripik

Pařím hry pouze pro zábavu a jedině v relaxačním čase. Již jsem otec a živitel rodiny, který občas rád uteče od reality, proto už toho času na hraní je méně. Můj věk překročil třicítku, reflexy jsou pomalejší, ale stále mě hraní her nesmírně baví a často u nich načerpám energii, pokud nehraji s toxickými hráči.

Starám se o chod magazínu, který vznikl kvůli nedostatku textových informací, formou tipů a návodu ke hrám. Hraji nejčastěji online hry (LOL, AOE 4, Rocket League, UO, FOXHOLE, občas CS: GO, WOT, WOW, atd..), ale také si rád zahraji něco netradičního či nějakou tu novinku.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..